..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ORDU’DA 134 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

ORDU’DA 134 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Ordu’da polis sorumluluk bölgesinde; 26 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 30 vatandaşımız yaralanmıştır.
Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde; 32 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 47 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan,
17 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten,99 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden,248 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan,20 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan,3 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan,5 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan işlem yapıldı.
Diğer denetimlerle birlikte toplam 9.751 araç kontrol edilmiş, 1.097 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapılmış, 134 araç trafikte men edilmiş, 32 araç sürücüsünün sürücü belgesine el konulmuştur.
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam edilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: