..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şerife Karaca'nın mağduriyetini valilik giderecek

Şerife Karaca'nın mağduriyetini valilik giderecek

SAMSUN (AA) – Basında "elektriği ve suyu olmayan tek göz odada 10 yıldır yaşam mücadelesi verdiği" yönünde haberler çıkan 80 yaşındaki Şerife Karaca'nın mağduriyetini Samsun Valiliği giderecek.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Karaca ile ilgili basında yer alan haber üzerine, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz'ın Şerife Karaca'yı ziyaret ettiği belirtildi.

Elaldı Mahallesi'nde yaşayan Karaca'nın mağduriyetinin en kısa zamanda giderileceği aktıralan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Vezirköprü Kaymakamımız Kudret Kurnaz'ın Şerife Karaca isimli vatandaşımızla yaptığı görüşmede, geliniyle olan sorunlarından dolayı evin bodrum katında kaldığı, evin üst katında kendine ait olan bir odasının olduğu, evin tuvalet ve banyosunu ortak kullanmak istemediğinden ayrı bir tuvalet ve banyo istediği, bununla birlikte buzdolabı ve soba talebi olduğu tespit edilmiştir. Şerife Karaca'nın oğlu ve köy muhtarı ile yapılan görüşmede kendisine ait olan odasının yanına tuvalet ve banyo yapılacağı ve ev eşyasının alınacağı bildirilmiştir. Ayrıca, Şerife Karaca’nın Vezirköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan, 2022 Sayılı Kanun kapsamında 65 yaş aylığı aldığı ve dönem dönem Vezirköprü Kaymakamlığı tarafından nakdi yardım yapılan bir vatandaşımız olduğu belirlenmiştir. Şerife Karaca'nın mağduriyetinin hızlı bir şekilde giderilmesi için yapılan çalışmaların takibi yapılarak, en kısa sürede sonuçlandırılacaktır."

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: