..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞIMIZA GELENLERİN SEBEPLERİ BUNLAR OLMASIN?

BAŞIMIZA GELENLERİN SEBEPLERİ BUNLAR OLMASIN?

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurmuşlardır:
“Ey Muhacirler cemaati! Beş şey vardır ki, onlarla müptela olduğunuzda, ben sizin o şeylere erişmenizden Allah’a sığınırım. Onlar şunlardır:
1. Bir milletin içinde zina, fuhuş ortaya çıkıp nihayet o millet bu suçu aleni olarak işlediğinde, mutlaka aralarında veba salgını ve daha önceki milletlerde vuku bulmamış başka hastalıklar (Aids vs.) yayılır.
2. Ölçü ve tartıyı eksik yapan her millet mutlaka kıtlık (bereketin kalkması) geçim sıkıntısı ve başlarındaki hükümdarın zulmü ile cezalandırılır.
3. Mallarının zekatını vermekten kaçınan her millet, mutlaka yağmurdan mahrum bırakılır. (kuraklıkla cezalandırılır.) Hatta hayvanlar olmasa onlara hiç yağmur yağdırılmaz.
4. Allah’ın ahdini (emirlerini) ve Resul’ünün sünnetini terk eden her milletin başına mutlaka Allah kendilerinden olmayan bir düşmanı musallat eder ve düşman o milletin elindekilerden bir kısmını alır.
5. İmamları Allah’ın indirdiği Kitabı ile amel etmeyip Allah’ın indirdiği hükümlerden işlerini geleni seçtikçe, Allah onların hesabını kendi aralarında görür.

Artık gerisini sizler kendinize göre yorumlayın. Başınıza gelen musibetlerden de başkalarını sorumlu tutmayın. Şöyle olsaydı, böyle olurdu, şöyle yapsaydım böyle olmazdı diye de papatya falı açmayın.
Bizler ne yaptıysak, onun karşılığını görüyoruz. Kur’an’da Yüce Allah ne buyuruyor “Allah’ın ipine sımsıkı sarılın” . Şimdi de dönüp bakalım kimlerin ve nelerin ipine sımsıkı sarılmışız.
Kimimiz malın, mülkün ve paranın, kimilerimiz kadınların, şehvetin, zevk ve eğlencenin, kimilerimiz makam, mevki ve şöhretin ipine sımsıkı sarılmışız.
Sonra da sıkışınca Allah’ın yardımını bekliyoruz.
Öyle mi?
Olur. BEKLEYİN. BELKİ GELİR!!!
Mehmet Ali AYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar