..
 • DOLAR
  5,2856
  % 0,10
 • EURO
  6,0279
  % 0,24
 • ALTIN
  217,9412
  % -0,06
 • BIST
  100.141,04
  % 0,47
Başkan Tekintaş, Şehrin Tanıtılmasında Tiyatro Önemlidir

Başkan Tekintaş, Şehrin Tanıtılmasında Tiyatro Önemlidir

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun (OBBKT), yeni sezonunda sahnelemeye başladığı Hisse-i Şayia adlı oyunun galası yapıldı. İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği oyunun ardından konuşan Başkan Engin Tekintaş, “Bir şehrin tanıtılması için gerekli olan unsurların arasında tiyatro önemli bir yer tutuyor” dedi.

“BİR ŞEHRİN TANITILMASI İÇİN TİYATRO ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR”

Yoğun bir katılımın olduğu Gala Programı’nda sahnelenen oyun tiyatroseverler tarafından ilgiyle izlendi. Oyunun ardından sahneye çıkarak oyunculara teşekkür eden Başkan Tekintaş ,“1965’ten bu yana perdesini kapatmadan, izleyicisiyle buluşan Karadeniz Tiyatrosunda gösterilen tüm emek ,hizmet, gayret ve yetiştirilen sanatçıların hepsi bizim için son derece önemli. Bir şehrin tanıtımı için kültür ve sanat alanında gösterilen faaliyetler son derece önemlidir. Bununla birlikte bu faaliyetler içerisinde tiyatronun çok ayrı bir önemi vardır. Gerek burada gerekse turnelerde sergilenen oyunlar her seferinde ayrı bir güzelliği izleyicilerle buluşturuyor. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kaliteli bir oyun, kaliteli bir sunum ve oyunlarımıza eşlik eden, tiyatrodan anlayan izleyicilerimiz var. Herkese bu güzel oyunu izlemelerini ve kendilerine bir pay çıkarmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ,“ 4 YILDA 120 BİN KİŞİYE ULAŞTIK”

OBBKT’nin başarısının her yıl arttığını belirten Başkan Engin Tekintaş, OBBKT sergilediği oyunlar ile izleyicisinden tam not alarak yoluna devam ediyor. Geriye baktığımızda yaklaşık 4,5 yıllık süreçte 119 bin kişiye ulaşmış durumdayız. 2018 yılı içerisindeyse izleyici sayımız 45 bini aşarak yeni bir rekor kırdık. Bu gala ile inşallah tiyatromuz perdelerini açtığında her seferinde güzel bir duygu ile izleyicilerin karşısına çıkacak bir tiyatro dönemini daha başlatıyoruz. İlerleyen zamanlarda il içinden ve il dışından gelen talepleri de değerlendirerek bu oyunumuzu oralarda da oynayacağız. Yönetmenlerimize ,oyuncularımıza, sahne arkası ekibine ve emek veren herkese teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başkan Tekintaş, tiyatronun ardından oyuncuları tebrik ederek çiçek takdim etti.

İbnürrefik Ahmet Sekizinci’nin yazdığı ve Cemil Gündüz’ün yönettiği “Hisse-i Şayia” adlı oyun bir Osmanlı konağında geçen modern yaşam tarzına sahip Tahir Bey ile geleneksel yaşam tarzına sahip olan Faika Hanım’ın 5 yıllık evliliklerinin ardından boşanmaları ve biricik kızlarını paylaşamamaları yüzünden yaşanan kavgalarını konu alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar