..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DOSTLARINI İYİ SEÇMELİSİN

DOSTLARINI İYİ SEÇMELİSİN

MaliArada da olsa tarihi konulara değinmek ve gizli kalmış bazı gerçekleri paylaşmak gerek. Çoğu zaman bize resmi tarih kitaplarında anlatılanlar gerçeğin ters yüz edilmesinden başka bir şey değildir. Bu nedenle zaman zaman ters yüz edilen gerçekleri gün yüzüne çıkarmak gerekir.
Az çok tarih bilgisi olanlar bilirler ki, biz I. Dünya Savaşına, o sıralar ülkenin yönetimini elinde bulunduran ve Alman hayranı olan, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un “üç beyinsizler” olarak nitelendirdiği Enver, Talat ve Cemal Paşaların iş güzarlığı ve Almanların oldu-bittisiyle girdik.
Sonuç: Birçok cephede başarılı mücadeleler verip, zaferler kazanmamıza rağmen, müttefiklerimizin yenilmesiyle biz de mağlup olmuş ve koskoca Osmanlı Devletinin yıkılışını başarmıştık(!).
Birinci Dünya savaşının önemli cephelerinden bir de Filistin cephesidir. Bu cephede de İttihat ve Terakki’nin üçüncü adamı Bahriye nazırı, Dördüncü Ordu Kumandanı ve Arabistan ve Filistin Umumi Valisi ünvanlı beyinsiz Cemal Paşa vardır.
Kanalı ve Mısır’ı İngilizlerden temizlemek için yola çıkan Cemal Paşa İngilizlerle girdiği bütün savaşları kaybetmiş ve İngiliz keferesi 9 Aralık 1917 Cuma günü Kudüs’ü işgal etmiş ve 11 Aralık Pazar günü şehri tamamen ele geçirmiştir. (İşgal gününe ve ele geçiriliş gününe dikkat).
Yavuz Sultan Selim Han’ın Mısır seferi ile fethedilen Kudüs dört yüz bir sene, üç ay, altı günlük hâkimiyetimizden sonra elimizden çıkmıştır.
Kudüs’ün İngilizlerin eline geçmesi dolayısıyla cereyan eden bir olay dikkate şayandır. Bu olay, haçlı dünyasının İslam ve Türk düşmanlığını tespit ve teşhir bakımından pek mühimdir.
Bu pek mühim ve ibretli olayı İstiklal Marşımızın şairinden dinleyelim. Diyor ki, Mehmet Akif Bey:
“-Umumi harpte Viyana’da idim. Bir gece Viyana kiliselerinin çanları çalmaya başladı. Otelin penceresinden baktım: Caddede her elde bir mum, herkes haykırıyordu. Kendi kendime: “Müttefikimiz Viyanalılar galiba cephede bir zafer kazandılar” dedim. Hemen sokağa fırladım. Bir dükkân sahibine:
“-Bir zafer haberi mi var?” dedim. Adam:
“-Zafer de söz mü?” dedi. İngilizler, Müslümanlardan Kudüs’ü aldılar. İngiliz ordusu Allenby kumandasında Kudüs’e girdi. Mukaddes şehir, Hilal’den kurtuldu, haç’a kavuştu.”
Hale bakınız… Avusturyalılar Birinci Dünya Savaşı’nda bizim müttefikimiz. Bizimle beraber, cephede omuz omuza İngilizlerle savaşan bu insanlar, bizim elimizdeki Kudüs’e İngilizler girdi diye bayram yapıyorlar!!!
Niçin?..
Bunun niçini, haçlı dünyasının menfaatlerinde ve o menfaatlere karşı koyan İslam’ın imhası davasında gizlidir ve Mehmet Akif Ersoy’un anlattığı bu gerçek, ibret almak için yeter de artar bile.
Bu gün hala içimizde batı hayranı ve batı medeniyeti sevdalıları varsa, bu olay onlar için bir ibret vesikası olmalıdır. Atalarımızın dediği gibi “Ayıdan post, gâvurdan dost olmaz”. Hala onları dost olarak gören, görmek isteyen varsa ya gaflet içindedir. Değilse ihanet içindedir. Ve onlar bizden de değildirler.
09 MAYIS 2019
Mehmet Ali AYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar