..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ VARGELOĞLU’NDAN, MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN UYARISI

MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ VARGELOĞLU’NDAN, MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN UYARISI

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Korgan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, bir dizi programlara katıldı.

Korgan ilçe ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan ve idarecilerden 2023 eğitim vizyonu kapsamında ilçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve ilçede planlanan çalışmalar ile onarım ve tadilatlar konusunda brifing aldı. Talep ve ihtiyaçlar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Korgan’da gerçekleştirilen programların ardından sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul/kurum müdürleri buluşan Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu, okul müdürlerinden beklentilerini dile getirirken, eğitim-öğretim yılı başından itibaren yapılması gereken planlamanın önemine değindi. Okul Müdürlüğü görevine yeni başlayanlara hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarı dileğinde bulunan Müdür Vargeloğlu, “Eğitim bir gönül işi ve aynı zamanda ekip ruhuyla çalışmayı gerektiren bir iştir. Gayemiz birlikte daha kaliteli bir eğitime yolculuk. İşimize heyecanla yaklaşmamız, heyecanımızı diri tutmamız, mesleğe yeni başlayanlar öğretmenlerle yakından ilgilenip iletişimi açık tutmamız, onların motivasyonlarını en üst seviyeye çıkarmamız gerekir. Okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisi yüksektir.” diye konuştu.

2020-2021 eğitim öğretim yılında ihtiyaç ve taleplere ilişkin istişarede bulunulan toplantıda, uzaktan ve yüz yüze eğitim süreci, okullarda yapılması gereken rehberlik çalışmaları ve ders programı planlamaları konusunda değerlendirmelerde bulunan Müdür Vargeloğlu, okul müdürleri ile ayrı ayrı tanışarak, okullarını ziyaret edeceğini, 2023 eğitim vizyonu kapsamında yapılan çalışmaları yerinde göreceğini dile getirdi.

Toplantıda önemli notlar aldığını ifade eden Müdür Vargeloğlu, yapılacak çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunmasının ardından toplantı sona erdi.
İlçeleri ziyaret ederek, okul/kurumlarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini ve eğitim yatırımlarımızı yerinde görmeye devam eden İl Millî Eğitim Müdür Vargeloğlu, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Erkuvum ile birlikte Korgan ilçesini ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, beraberinde İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Erkuvum ile gerçekleştirdiği Korgan ilçe ziyaretinde, 12 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında okullardaki son hazırlıkları, 2023 eğitim vizyonu kapsamında planlanan 2020-2021 eğitim öğretim faaliyetleri, uzaktan eğitim süreci, EBA Destek Noktalarının kullanılması, onarım ve tadilat çalışmaları ile eğitim yatırımlarımız konusunda İlçe Millî Eğitim Müdürü Murtaza Alan’dan bilgi aldı.

Korgan ilçe ziyaretinde okullarda incelemelerde bulunan Müdür Vargeloğlu, öğrenci öğretmenleri sınıflarında ziyaret ederek, talep ve ihtiyaçlarını sordu. Öğrencilerle sohbette bulunan Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu, “sınıflarda sizleri görmek mutluluk verici, inşallah bu süreci hep beraber sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına dikkat edin. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi. Okul ziyaretlerinde Korgan Anaokulu öğrencileri ile buluşan Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu öğrencilerin etkinliklerine katıldı. Öğrenci velileri ile sohbet ederek, okula yönelik istek ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Planlanan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: