..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ

ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ

Paylaşımcı işgale karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, sömürülen bütün ulusların umudu olmuş; devrimleri ve ilkeleriyle ulusumuzun, küllerinden yeniden doğmasını başarmış, içinde bulunduğu çağın en çağdaş ve bağımsız devletini kurarak bizlere emanet etmiş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 82. yılında özlemle anıyoruz…

Mustafa Kemal Atatürk, düşünceleri, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan bir liderdir. İleri görüşlülüğü, barışçıl tutumu, dünya gerçekliğini kavrayışı, insani değerlere verdiği önem ve evrensel boyutuyla dünyanın en büyük liderlerinden biridir. Dünyada Başöğretmen unvanına sahip tek liderdir. Döneminde elde ettiği gücü, diktatörlüğe giden yolda değil; halkın egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetimini var etmek için kullanmıştır. Bu tutumu, dünyanın tüm ulusları tarafından örnek alınmasında ve benimsenmesinde onun eşsizliğini ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşünce seli içinde 82 yıllık özlemle Atatürk’ü anarken, onu anmanın, anımsamanın, özlemenin de yeterli olmadığının bilincindeyiz. Atatürk’ü anlamak için, onun ilke ve devrimlerini sahiplenmek gerektiğini; “kimsesizlerin kimsesi” olan Cumhuriyeti yaşatarak değerlerine sahip çıkmak gerektiğinin farkındayız.

O’nun manevi kişiliğinden, ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle yarınları inşa eden Cumhuriyet’in öğretmenleri olduğumuzun bilincindeyiz. Bu bilinçle, Yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaya ve geleceğimizi çağın aydınlık değerleriyle aydınlatmaya ve donatmaya kararlıyız.

Bu sorumluluk bilinciyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenleri olarak O’nun “açtığı yolda, gösterdiği hedefe, hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz.”

Ulusumuzun Kurtarıcısı, Devletimizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz bir arayış ve özlemle anıyoruz…

Neşet SAYMAN

Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: