sesli sohbet

SON DAKİKA

Ordu Haber  Ordu Haberleri  Ordu Takip  Son Dakika Ordu

EKİM AYI KÜLTÜR SANAT TAKVİMİ HAZIR

EKİM AYI KÜLTÜR SANAT TAKVİMİ HAZIR
Bu haber 10 Ekim 2017 - 12:01 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.
Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılı Ekim ayı için oluşturduğu kültür sanat programı kapsamında, yediden yetmişe herkese hitap eden birçok etkinlik yer alıyor.
Ekim 2017 Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri dâhilinde, Atlas Dergisi Arşivinden Karadeniz ve Ordu Yaylaları adlı fotoğraf sergileri, Oyunun Adı Kül Kedisi ve Misafir adlı tiyatro oyunları, Mutlu ve Huzurlu Bir Aile Yaşamının Sırları ve Tarihte Bakıp da Göremediklerimiz adlı konferanslar ile Fatih Sultan Mehmet Dîvanından Besteler ve Şiirler adlı konserin yanı sıra birçok faaliyet bulunuyor.
Başkan Enver Yılmaz, “Ekim 2017 Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri” kitapçığının ön sözünde şu görüşlere yer verdi:
Özgün projelerin öncüsü olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, çağımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiği her bir yatırım ile ülkemizde klasik belediyecilik anlayışına yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. İlklerin mimarı olan bizler, yelpazesi geniş hizmet alanımız ve çok yönlü hizmet anlayışımız ile yalnızca altyapı, muntazam yollar ve modern üstyapı inşa etmekle kalmıyoruz. Bunların yanı sıra insanımızın toplumsal hayatına değer katacak sosyal, kültürel ve eğitsel pek çok nitelikli projemiz ile yaşadığı şehirde aradığı her bir seçeneğe ulaşması imkânını sağlıyoruz.
Göreve geldiğimiz günden itibaren birçok alanda reform gerçekleştirdiğimiz ilimizde eğitsel çalışmalarımıza da hız kazandırarak ilk olarak Altınordu ilçemizde hayata geçirdiğimiz Mimar Sinan Bilgi Evimizde, 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin gelişimini olumlu yönde etkileyecek faaliyetlerimize tekrar start veriyoruz. Yediden yetmişe her kesimden insanımızın gerek mesleki anlamda gelişimine gerekse sosyal ve sanatsal açıdan kendinde var olan yetenekleri ortaya çıkarmasına yönelik hizmet sunan ORMEK’te yeni eğitim öğretim döneminde birçok kurs seçeneğimizle eğitim vermeyi sürdürüyoruz. Ekim ayı ile birlikte OBBKT’de yepyeni oyunlar ile seyircilerimizin karşısına çıkıyor, konferanslarımızdan sanat sergilerimize kadar birçok sanatsal ve kültürel faaliyetimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.
İslam tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Kerbelâ Olayı’nı idrak ettiğimiz Muharrem ayında tüm insanlığa barış, huzur ve afiyet diliyor, bu mukaddes günlerin rahmeti ve bereketinin hemşehrilerimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tarih boyunca istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış ve çıkmaya da devam edecek olan aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, bizlere egemenliğimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle yâd ediyorum.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER