..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ALTINORDU BELEDİYESİ 7/24 ÇALIŞIYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ 7/24 ÇALIŞIYOR

Altınordu Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında nöbetçi ekipleriyle çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Bir saniyesini bile boşa geçirmeyen belediye, yasakları da fırsata dönüştürerek, oluşturduğu nöbetçi ekiplerle şehir merkezindeki birçok noktada altyapı, üstyapı ve temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu kapsamda fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler Yeni Mahalle, Selimiye, Zaferimilli ve Nizamettin Mahallelerinde hummalı bir mesai harcadı. Gece, gündüz devam eden çalışmalar kapsamında Yeni Mahalle Kahraman Sağra Caddesi ve Selimiye Mahallesi’nde yağışlarda yol üzerinde su birikintilerine sebep olan ve yapımına ihtiyaç duyulan noktalarda yağmursuyu kanalı revizyonları gerçekleştirildi. Yürütülen çalışmalar ile yağmur suyundan kaynaklı sorunların tamamen giderilmesi hedeflenirken Zaferimilli mahallesi uğurveren sokakta iyileştirme çalışmaları ve Yeni Mahalle Şehit Aydın Güler sokakta baskı beton kaldırım çalışmalarına da devam edildi. Nizamettin mahallesinde de yol bakım onarım çalışmaları hız kesmeden sürdürüldü. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatlarıyla devam eden çalışmalar kapsamında alt yapı ve üst yapıda verilen mesai ile şehrin daha konforlu, modern ve güvenli hale getirilmesini sağlıyor. Ayrıca ekipler altyapısı ve sıcak asfalt serimi tamamlanan cadde ve sokaklarda çevre düzenleme ve peyzaj çalışması da yaptı. Rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra boş arazi ve yol kenarlarındaki inşaat atıklarının temizlenmesine yönelik çalışma yapan ekipler, iş makineleri yardımı ile farklı mahallelerde çalışma yürüttü.

Belediye ekiplerinin hafta sonu gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin değerlendirme yapan Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Siz kendiniz ve toplum sağlığı için alınan karar doğrultusunda evlerinizde kalırken biz tüm ekiplerimizle sahadayız. Sizlerin konforu için, daha güzel bir şehir için yeminimiz var durmayacağız, yorulmayacağız. Sizin emanetinize sahip çıkacağız. Size hizmetkar olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: