• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ALTINORDU BELEDİYESİ ASIRLIK BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

ALTINORDU BELEDİYESİ ASIRLIK BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Altınordu Belediyesi, 5 mahallenin kuşaktan kuşağa aktarılan asırlık hayalini gerçeğe dönüştürdü. Altınordu Belediye Başkan Aşkın Tören’in talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri açtığı yeni yol ile Alisayvan, Erenli, Alınca, Gökömer ve Hürriyet mahallelerinin Altınordu şehir merkezine mesafesini 9 kilometre kısalttı ve yüz yıllık mazisi bulunan bir yol hikayesini daha mutlu sona kavuşturdu. Çetin coğrafyanın geçit vermeyen arazi koşullarında bir yıla yakın süren zorlu çalışmalar sonunda tamamlanan yol bölge sakinlerinin hizmetine sunuldu.

BEŞ MAHALLE İÇİN 9 KİLOMETRE KISALAN YOL ZAMAN VE MALİYETTEN TASARRUF SAĞLAYACAK

Hem merkezde hem de kırsalda altyapı ve yol çalışmalarını kesintisiz bir mesai ile sürdüren Altınordu Belediyesi, kırsal mahallelerdeki çalışmalarında kimi zaman hasta engelli ya da bir yaşlının hayatını değiştiriyor, kimi zaman vatan uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizin emaneti ailelerinin ulaşım sorununu çözüyor. Altınordu Belediyesi, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran insan odaklı çalışmalarında kimi zaman da mahallelerin kuşaktan kuşağa aktarılan ve asırlık çileye dönüşmüş yol sorunlarını ortadan kaldırıyor. Alisayvan mahallesinden grup yoluna bağlanan yeni alternatif güzergâh ile Alisayvan Mahallesinin Altınordu şehir merkezine 32 kilometre olan mesafesi 23 kilometreye düştü. Yapılan çalışma ile 5 mahalle için oluşturulan 9 kilometre daha kısa alternatif bağlantı yolu mahalleleri birbirine bağlarken bölgede bulunan mahallelerin şehir merkezine ulaşımında ve bölge sakinlerinin tarımsal faaliyetlerinde hem zamandan hem de maliyetten büyük tasarruf sağlayacak.

BAŞKAN TÖREN “ÖRNEK ÖNCÜ VE MODEL OLACAK BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYUYORUZ”

Yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “her şey insan içindir. Bizim belediyecilik anlayışımız şehre hizmet insana Hürmet’tir.” dedi. Geride bıraktıkları 28 ayda birçok akut sorunu çözüme kavuşturduklarına dikkat çeken Tören sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dönemimiz içerisinde her alanda örnek öncü ve model olacak bir belediyecilik ortaya koymak için seferberlik anlayışıyla çalışıyoruz. Tamamen kendi öz kaynaklarıyla tasarrufla büyüyen, tasarrufla oluşturduğu artı değeri hizmete dönüştüren ama hizmetten asla tasarruf etmeyen, 28 aydır 1 Lira kredi kullanmamış, 1 Lira borçlanmamış, 1 Lira faize bulaşmamış, üstelik geçmişten gelen borçların da önemli bir kısmını ödemiş bütün bunların yanında dev altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla şehirde başlattığımız modern değişim ve dönüşümü fark edilir hale getirmiş bir belediyeyiz. Şehir merkezinde bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla neredeyse orta ölçekli üç dört ilçe büyüklüğünde bölgeleri alt ve üstyapısıyla tamamen yeniledik.”

“HİZMETLERİMİZİN MERKEZİNDE TALEP VE BEKLENTİLERİNİN YANI SIRA HALKIMIZIN RIZASI VAR”

‘’Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızın yanında sosyal belediyecilik uygulamalarımızla da vatandaşına yük olan değil onların yükünü alan ve imkânlarını hemşehrileri ile paylaşan bir belediyeyiz. Altınordu’luları bugüne kadar hiç yalnız bırakmadık bundan böyle de her koşulda hemşehrilerimizle bir ve beraber olmaya onların dertleriyle dertlenmeye onların her haliyle hemhal olmaya devam edeceğiz. Bütün şehir eşit hizmet ilkesiyle şehir merkezi yanında kırsal mahallelerimizin tamamında da hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Yıllara sâri ulaşım sorunlarını çözmek için yoğun bir mesai veriyoruz. Alisayvan Mahallemizde yaptığımız yeni yol açma çalışmasıyla yüz yıllık bir beklentiyi sona erdirdik. Bölge sakinleri için hem zaman hem de ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlayacak tamamlanan bu yeni yol çalışmamız bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun. Bizim her hikâyemiz insanla başlar insanla biter. Çünkü bizim hizmetlerimizin merkezinde talep ve beklentilerinin yanı sıra halkımızın rızası var.

Şehrimizi inşa insanımızı ihya edecek hizmet seferberliğimiz ile her alanda şehre ve insana dokunmaya ve aşkınan çalışmaya devam edeceğiz.”

MUHTAR EROL YILDIRIM ‘’BİR ASIRLIK HAYALİMİZDİ BAŞKANIMIZ SAYIN AŞKIN TÖREN’E MÜTEŞEKKİRİZ’’

‘’Altınordu Belediye başkanımız Sayın Aşkın Tören’e bize bu imkânı sunduğu için yöremiz adına müteşekkiriz’’ diyen Alisayvan Mahallesi Muhtarı Erol Yıldırım ‘’Atalarımız dedelerimiz bir asır önce buradan yalın ayak yürümüşler, kara lastikle yürümüşler. At ve katırla Ordu’ya gitmişler ihtiyaçlarını sağlamışlar. 32 km olan Alisayvan Altınordu bağlantısını bu yolu açmakla 23 km’ye düşürdük. Aynı zamanda Alınca’nın merkez mahallesi de Erenli’nin karşı mahallesi de 9 km kısalmış oldu. Hürriyet mahallesinin bitişiğinde Gökömer mahallesiyle de entegreyiz onların bu tarafta yeri var bizim de o tarafta yerimiz var. Onlar buradan fındığını bahçeden toplayıp 10 km dolaştırıp götürüyordu mahallesine. Şimdi bu yoldan geçerek 1-2 km ile harmanına götürecekler. Burada zamanı ekonomi olarak düşünürsek sosyoekonomik olarak kazanım var, kültürel olarak kazanım var. Düğünümüzde cenazemizde karşılıklı gidip gelebilmek için uzun yolları dolaşmak zorunda kalırdık. Bu 9 km yolun kısalmasıyla Alınca Alisayvan Erenli mahalleleri Altınordu’ya yaklaşık 20 dakika daha erken gitmiş olacak bunun da hepimize ekonomi boyutunda zamandan yakıttan kazanımları olacak. Sayın Altınordu belediye başkanımız Aşkın Tören’e her daim yanımızda olduğu için her konuda her kulvarda bizi yalnız bırakmadığı için bölgemize yaptığı yatırımlardan dolayı gönül birliği ufuk birliği yaptığı için yöremiz adına çok teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Açılan yeni yol ile mahallelerin hem kendi aralarında ulaşımının kolaylaştığını hem de şehir ile bağlarının güçlendiğini söyleyen bölge sakinleri ise yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirip Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar