..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN AKYÜREK, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

BAŞKAN AKYÜREK, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ordu ESOB Başkanı Erdoğan Akyürek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a esnaf ve sanatkara verdikleri destek ve katkılar için teşekkür ederek, “Beklentilerimiz kısmen karşılanmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, esnaf ve sanatkar kesimine koronavirüs nedeniyle verilecek destekleri değerlendiren Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaf ve sanatkar kesimimize yönelik açıklamış olduğu hibe destek ve katkılar için teşekkür ediyoruz. Beklentilerimiz kısmen karşılanmıştır” dedi.

Sıra diğer beklentilerde

Özellikle elektrik ve doğalgaz faturaları içinde destek ve katkı beklediklerini hatırlatan Başkan Erdoğan Akyürek, şunları dile getirdi:

“Belediyelerin almış olduğu vergi ve harçlar içinde yasal düzenleme bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu desteklere göre; iş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapılacak. Koronavirüs salgının da doğrudan etkilenen esnaflarımıza 3 ay süreyle ayda 1000 lira destek ödemesi yapılacak.  Doğrudan hibe şeklinde verecek esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. Konaklamadan yeme içmeye, yolcu taşımacılığından bakım onarıma birçok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin süresini 1 Haziran’a kadar uzatıldı.   Yüzde 20’den 10’a indirilen gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranının uygulama süresi 1 Haziran’a kadar uzatıldı. Yüzde 18’den yüzde 8’e indirilen iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranı 1 Haziran’a kadar yüzde 8 olarak uygulanacak.

Sıkıntılı bir dönemde verilecek olan bu katkı ve destekler için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz.  Diğer beklentilerimizin de kısa sürede karşılık bulacağına inanıyor ve bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: