..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇAMBAŞI YOLUNDA BİTEN ETAPLAR AÇILIYOR

ÇAMBAŞI YOLUNDA BİTEN ETAPLAR AÇILIYOR

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Ordu-Kabadüz ve Çambaşı-Kabadüz arası yollarında çalışmaların iki ayrı firma tarafından devam ettiğini belirterek, “Önümüzdeki yıl biten etapları ulaşıma açacağız.” dedi.

Başkan Kaya’dan müjde:

Ordu ile Çambaşı arasında yapılan yol çalışmalarının turizm açısından da çok önemli olduğunu aktaran Başkan Kaya, yolların tamamını 2022 yılında bitirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

“Hedef karayolunu bitirmek”

Yolları bir an önce bitirme noktasında gece gündüz demeden çalışmaların sürdüğüne dikkati çeken Kaya; “Hem Kabadüz-Ordu hem de Çambaşı-Kabadüz yolunda ayrı iki firma tarafından yol yapım çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar yağmur yağış, kar boran aldırmadan sürüyor. Hedef karayolunu bitirmek. Çok zor şartlarda kalınmadığı halde de çalışmalar hız kesmeden sürecek. Çalışmalar iyi gidiyor. Biraz daha ağırlık vermemiz gerekiyor. Ancak hem doğasal yapı hem de hava şartları daha hızlı bir çalışmaya engel oluyor. Çünkü çok daha kötü şartları oluşturup vatandaşı sıkıntıya sokmamak gerekiyor. Yolun bir an önce bitirilmesi noktasında ekipler çalışıyor. Mutluyuz. Çünkü yolun bitirileceği kanaatine vardık.” dedi.

“Toplamda 20 km. yolu açacağız”

2021 yılında 10 km.’lik yolu daha ulaşıma açacaklarının altını çizen Başkan Kaya, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Yolların daha hızlı bitirilmesi anlamında aksaklıklar ve engellerin ortadan kaldırılması için güçlü bir ekipmanla önümüzdeki yıla daha hızlı giriş yaparak belli noktalardan yolu ulaşıma açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl hem Kabadüz-Ordu hem de Çambaşı-Kabadüz arası yolunda biten etapları ulaşıma açacağız. Turnalık ile Çambaşı arası 10 km. yol ulaşıma açıldı. 2021 yılında ise Ordu’ya kadar olan bölümde 20 km’lik yolu ulaşıma açmak istiyoruz. Geri kalan kısmı da 2022 yılında bitirip, hedefimize ulaşmak istiyoruz. Şuan ki çalışmaları da iyi gittiğini göz ardı etmemek lazım. En önemli projelerimizden birisi karayolunun bitirilmesi.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: