..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gençlere Müjde! Gençler Mesleksiz Kalmayacak

Gençlere Müjde! Gençler Mesleksiz Kalmayacak

Subaşı mahallesi sakinleri ile geniş katılımlı toplantıda bir araya gelen AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Aşkın Tören burada yaptığı konuşmada gençlere de müjde verdi. Tören, bu şehrin sokaklarındaki gençlerin hiçbirini mesleksiz bırakmayacağını söyledi.

AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Aşkın Tören Subaşı Mahallesi sakinleri ile toplantı düzenledi. Akşam saatlerinde düzenlenen toplantıya Subaşı sakinlerinin ilgisi yoğun oldu. AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ile AK Parti Altınordu İlçe Teşkilatı üyeleri de Tören’e eşlik etti. Aşkın Tören toplantının düzenlendiği salonda Subaşı mahallesi sakinleri tarafından coşkuyla karşılandı. Tek tek elleri sıktı, hasbihal etti. Programda ilk olarak Ergün Taşçı salondakilere hitap etti. Altınordu’nun Karadenizin göz bebeği olduğunu belirten Taşçı, Aşkın Tören’in tecrübe ve başarılarıyla Altınordu’yu yönetmeye hazır olduğunu söyledi.

“30 REFAH ŞEHİR ARASINDA YER ALACAĞIZ”

Salondakilere seslenen ve konuşması sık sık alkışlarla kesilen Aşkın Tören ise insanı merkeze alan, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışına sahip olacaklarını söyledi. Şehirde yaşayan herkesin gönüllerini fethedeceğine inandığını kaydeden Tören, “İnsanımızla, müteşebbisimiz, üreticimiz ve esnafımızla aynı istikamete baktığımız takdirde, bu şehrin üretim ve kalkınmada elde edeceği gelişim, bu şehrin kalkınmada Ordu modeli başarı hikayesiyle birlikte sadece 30 Büyükşehir değil, bu ülkenin 30 refah şehri arasında yer alacağına inancım tamam. Bu mukaddes sorumluluğu yükleneceğimi sizlerin huzurunda ifade ediyorum” dedi.

“GENÇLER MESLEKSİZ KALMAYACAK”

İŞKUR’daki görev süresinde istihdamda başarılı projelerin mimarı olan Aşkın Tören gençlere de istihdam müjdesi verdi. Tören, “Seçilmemiz halinde bu şehrin huzur hakkını kimseye peşkeş çekmeyeceğimizi sizlerin huzurunda ilan ediyorum. Sadece bunu yapmayacağız. Bu şehrin gençlerine öyle bir dokunacağız ki buradan ilan ediyorum. Bu şehrin sokaklarında, mahallerindeki gençlerimizin hiçbirini mesleksiz bırakmayacağım. Bunu nasıl yapacağız Büyükşehir ve Altınordu ortaklaşa bir model kurarak mesleki eğitim merkezlerini kuracağız. Bugünün işgücü piyasasının talep ettiği açık işleri kapsayan mesleklerle ilgili eğitim verilecek” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: