..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Büyükşehir 1797 Km Yolu Asfaltla Buluşturdu

Ordu Büyükşehir 1797 Km Yolu Asfaltla Buluşturdu

Ordu’nun her bir köşesine hizmet götürebilmek için öncelikle yol sorununa çözüm bulan ve geride bırakılan süreçte 1797 km yolu asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yeni yollar açarken diğer taraftan da yollarda iyileştirme ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

REKORA İMZA ATILDI

Sürdürülen hummalı çalışma temposuyla Ordu, modern yolları ve sorunsuz alt yapısıyla örnek illerden biri olurken Büyükşehir Belediyesi 858 km asfalt, 939 km sathi asfalt kaplama olmak üzere 1797 km asfalt çalışması ile rekora imza attı. Hava koşullarının elverişli olmasıyla birlikte ekiplerini seferber eden Büyükşehir, kentteki değişim ve dönüşüme devam ediyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalışmalarını yüksek kesimlerde büyük ölçüde tamamlayan ekipler, hava koşulları nedeniyle yatırımlarını sahil bölgelerinde yoğunlaştırdı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin ilin farklı bölgelerinde sürdürdüğü yol çalışmalarından bazıları ise şu şekilde:

Altınordu ilçesi Şirinevler Mahallesi Cemalettin Aksoy Caddesi yolunda alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, filler serim çalışmalarına devam ediyor. Devamında ise 550 metrelik yol sıcak asfalta kavuşturulacak.

Eskipazar Mahallesi Aydınlık Caddesi yolunda sıcak asfalt öncesi yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içerisinde kazı-dolgu çalışmalarına başlayacak olan ekipler ardından 450 metrelik yolda sıcak asfalt serim çalışmalarına başlayacak.

Şirinevler Mahallesi’nde bulunan 300 metrelik güzergâhta ise yeni yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Gülyalı ilçesi Ürümbey Mahallesi Çikolata Park alanında kazı-dolgu çalışması tamamlanmasının yanında pmt serim çalışmasına başlayacak olan ekipler, 600 metrelik yolu sıcak asfaltla buluşturacak.

Ünye ilçesi Liseler Mahallesi Irmak Caddesi’nde ise toplam uzunluğu 900 metre olan yol güzergâhında yağmur suyu hattı döşeme ve kazı-dolgu çalışmaları devam ediyor. Devamında ise yolda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: