..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Fuar ve Kongre Merkezi Yapım Projesi Tanıtıldı

Ordu Fuar ve Kongre Merkezi Yapım Projesi Tanıtıldı

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Ordu iline fuar ve kongre merkezi kazandırmak için hazırladığı “Ordu Fuar ve Kongre Merkezi için Fizibilite Çalışma” projesini tanıttı.

Ordu Fuar ve Kongre Merkezi İçin Fizibilite Çalışma projesinin tanıtımında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Bildiğiniz gibi, Odamızda başta şahsım ve diğer yönetim organlarımız olarak proje bazlı faaliyetlere büyük önem vermekteyiz. Odamız Proje Ofisi; Yerel ve Avrupa Birliği Destekli birçok başarılı projelere imza atmış olmakla, Ordumuza dış kaynaklı finansman desteği sağlamaya devam etmektedir. Bugün sizlerle, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Fuar ve Kongre Merkezi Fizibilite Çalışmasına ait projemizi paylaşmak için bir araya geldik.” dedi.

Fuar ve Kongre merkezinin Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamlanmasıyla daha fazla önem kazanacağını dile getiren Servet Şahin; “Karadeniz-Akdeniz Yolu tamamlandığında, 50 ilin birbirleri ile ve 50 ilin Rusya, Ukrayna ve diğer Karadeniz’e komşu ülkeler ile ticareti artacaktır. Ordu ili tam bu noktada ticari lojistik üs olarak görev alacak, bu durum da Ordu ilini coğrafik açıdan ticari kavşak noktası haline getirecektir. Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamlanması, Deniz yolu ve Demir yolu ulaşım olanaklarına erişimin önemini artıracağı gibi, firmaların rekabet güçlerini artırabilmeleri için üretimden gelen liderliğin yerini artık, pazarlama ve tanıtım çalışmaları ile gelen liderlik yarışına bırakacak ve bu durum tanıtım mekânları ile ticari ve bilimsel toplantı ve kongrelerin düzenlenebileceği yapıların varlığına olan ihtiyacı da beraberinde getireceğini vurguladı.

Başkan Şahin; “Bizler yaşanacak bu gelişmeler ışığında Ordu ilinde ticari ve bilimsel olmak üzere çok amaçlı toplantıların yapılabileceği yapılarla donatılmış bir Fuar Merkezi çalışmalarına DOKA desteği ile başlamış bulunmaktayız. Hedefimiz öncelikle, Ordu-Giresun illerinin Valilileri, Belediye Başkanları, Meslek Kuruluşları ve diğer kurumları ile istişarelerde bulunarak öncelikle yatırım yerinin tespiti, daha sonra yine kamu ve özel sektör ile bir araya gelerek, yatırım ihtiyacını ortaya çıkarıp, gerekçeli bir rapor hazırlayarak her iki ilin LOBİ gücünü harekete geçirerek Ordu-Giresun İllerine kapsamlı bir fuar ve kongre merkezi kazandırmak olduğunu belirtti.

Son olarak Başkan Servet Şahin; “Söz konusu yatırımın hayata geçmesi ile sadece ilimiz ve bölgemizde değil, 50 il ve 5 bölgede faaliyet gösteren firmaların rekabet güçlerinin artırılmasına destek olunacağı gibi, aynı zamanda Ordu ve Giresun illerinin turizm sektörüne doğrudan olumlu katkılar sunacağına inanıyoruz. Büyük proje için atılacak olan bu küçük adımın ilimiz ve bölgemize hayırlı olmasını diliyor, devam eden Ordu ve Giresun birlikteliğinin bu proje ile de güçlenerek daha büyük projelerde de devamlılığını diliyorum.” Diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: