..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Valisi Kamu İnşaatlarında İncelemede Bulundu

Ordu Valisi Kamu İnşaatlarında İncelemede Bulundu

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu ilçesinde yapımı devam eden Hükümet Konağı, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi ve Altınordu İlçe Müftülüğü Binası inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Beraberinde, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı görevini yürüten Vali Yardımcısı Ahmet Arık ve Yatırım İzleme Müdürü Agah Genç ile birlikte ilk olarak Karşıyaka mahallesinde yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaat alanını gezen Vali Yavuz, inşaatın son durumu hakkında Yatırım İzleme Müdürü Agah Genç ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz, Hükümet Konağı inşaatında yaptığı incelemenin ardından Karapınar mahallesinde yapımı biten ve geçici kabul aşamasına gelen 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi inşaatına geçti.

112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ni gezen Vali Yavuz, bina içi yerleşim ve fonksiyonları hakkında YİKOB 112 Müdürü Yeliz Çakar Güleş ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ndeki incelemelerinin ardından Akyazı Mahallesinde yapımı devam eden Altınordu İlçe Müftülüğü hizmet binası ile konferans salonu inşaatına geçti.

Ordu’daki Yatırımları Yakinen Takip Ediyoruz”

İnşaat hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Yavuz yaptığı açıklamada, “Şunu ifade etmem gerekir ki, Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye, özellikle Ordu’muz üzerinde çok büyük yatırımlara imza atıyor ve biz de bu yatırımları yakinen takip ediyoruz. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve bakanlarımıza, emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, müteahhitlerimize ve çalışanlarımıza emekleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hükümet Konağı İnşaatı % 65 Oranında Tamamlandı”

Vali Yavuz, Ordu’da devam eden yatırımları yerinde inceleme ve eksiklikleri, noksanlıkları görmek fırsatı bulduklarını ifade ederek, Hükümet Konağı binası inşaatının % 65 oranında bitirildiğini söyledi.

Yeni Hükümet Konağı binasının Ordu’ya yakışır bir vaziyette olacağına vurgu yapan Vali Seddar Yavuz sözlerini şöyle tamamladı: “Yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaatını gezdik. Gerçekten Ordu’muza yakışır, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bir araya geldiği, vatandaşlarımıza etkin ve süratli bir hizmetin verilebileceği Hükümet Konağı’na inşallah kısa zamanda kavuşmayı hedefliyoruz. İnşaatın şu anda % 65 seviyesinde olduğunu da memnuniyetle gördük. Bunun dışında özellikle Hükümetimizin en önemli projelerinden bir tanesi, olan tek 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi yapımı çalışmamız devam ediyor. Binamız şuan itibariyle tamamlanmış durumda. Bundan sonraki süreç artık teknik donanım aşamasına geçmiş bulunuyoruz. İnşallah binamız, teknik donanım da bittiği takdirde 112’yi arayan bütün vatandaşlarımızın sorunlarını tek elden çözme fırsatı bulmuş olacağız. Ayrıca, Akyazı mahallesinde Ahmet Cemal Mağden Camii yanında atıl duran bir binayı yeni baştan güzel bir proje ile Ordu mimarisini de içine katarak Altınordu İlçe Müftülüğü olarak hizmete sunmak üzere çalışıyoruz. Büyük bir memnuniyet duydum. Özellikle mimarisi, dış cephesi ve içteki konferans salonları ile vatandaşlarımızın dini hizmetlerden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak bir binaya da böylelikle kavuşmuş olacağız.”

Karşıyaka mahallesinde yapımı devam eden Valilik Hükümet Konağı 5 bloktan oluşacak. Sözleşme bedeli yaklaşık 39 milyon TL olan proje, toplamda 38 bin 706,23 m2’lik alana inşa ediliyor.

Karapınar mahallesinde yapımı devam eden 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi 4 milyon 592 bin TL’ye, Altınordu İlçe Müftülük binası ve konferans salonu ise 1 milyon 380 bin TL’ye mal olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: