..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da Hayvancılık Sektörüne Can Suyu!

Ordu’da Hayvancılık Sektörüne Can Suyu!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Şubat ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi odası Şubat ayı meclis toplantısı Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan ve Meclis Üyelerinin katılımlarıyla Ordu TSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya katılan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkması nedeniyle meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan konuşmasında; TKDK’nın, 16 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan yeni programında, hayvancılık sektörüne 1 milyar TL hibe desteği verilecek. 5. Başvuru Çağrı İlanı olarak adlandırılan programla, hayvancılık, işletme ve pazarlama yatırımlarına yüzde 70’e kadar hibe desteği, sağlanıyor. Bu kapsamda; inek, manda, koyun, keçi gibi süt üretim tesisleri, sığır, manda, koyun, keçi gibi kırmızı et üretim tesisleri, ve tavuk, hindi, kaz gibi kanatlı eti, yumurta üretim tesisleri, süt işleme tesisleri, süt toplama merkezleri, peynir altı suyu işleme tesisleri, et kesimhaneleri, parçalama ve işleme tesisleri, meyve ve sebze soğuk hava depoları, paketleme işletmeleri, su ürünleri işleme tesisleri desteklenecek.” Dedi.

Son olarak Gözkonan; “TKDK’nın 5. Başvuru Çağrı İlanında belirtilen desteklemelerden faydalanabilmek için; et, süt ve yumurta üretimi için 08.04.2019-17.05.2019 tarihleri arasında, süt, et, meyve-sebze ve su ürünleri işleme projeleri için 08.04.2019-24.05.2019 tarihleri arasında TKDK Ordu İl Koordinatörlüğüne başvuruda bulunulması gerektiğini belirtti.

Bilgilendirmenin ardından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, Meclis üyelerinin ve yatırımcıların yeni hibe programı hakkında sorularını yanıtladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: