..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da Su Ürünlerinde Yasak Avcılığa Sıkı Takip

Ordu’da Su Ürünlerinde Yasak Avcılığa Sıkı Takip

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekipleri tarafından balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla 2019 yılında bin 49 adet denetim gerçekleştirildi.

2019 Yılında su ürünleri denetim ekiplerimizin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal Yılmaz; “İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekipleri, balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla 2019 yılında da yoğun mesai harcadı. Ekiplerimiz, su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde denetimler gerçekleştirdi. Bunların yanında çapraz ve eş zamanlı olarak yapılan kontrollerle denetimlerin etkinliği artırıldı” ifadelerini kullandı.

2019 yılında bin 49 adet denetim yapıldığının altını çizen İl Müdürü; “Ekiplerimiz tarafından yapılan özverili çalışmalar sonucunda Bakanlığımızın İlimiz için belirlediği programın da üzerine çıkılarak 2019 yılında bin 49 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Bu denetimler neticesinde 2 bin 500 kg su ürününe, 6 bin 300 metre uzatma ağına, 167 adet tırıvırı ağına ve 3 adet kalkan ağına el konularak 103 kişiye idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

“2020 yılında da ekiplerimiz denetimlerine aralıksız devam edecek” diyerek sözlerine devam eden İl MüdürüYılmaz; “Su ürünleri kaynaklarını korumak ve gelecek nesillerin su ürünlerinden mahrum kalmasını engellemek amacıyla denetimlerimiz aynı özveri ile devam edecek. Denetim ekiplerimize 2019 yılında gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: