..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ORDU’DA ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR

ORDU’DA ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde uygulanan “Fasulye Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” nden yararlanmaya hak kazanan üreticilerimiz ile Akkuş ilçesinde hibe sözleşmeleri imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan İl Müdürü Kemal Yılmaz; “Dünyada yaşanan pandemi süreci tarımın ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Bizlerde bu süreçte üreticilerimizin ne kadar değerli bir iş yaptığını bir kez daha anladık. Tarım sektörü dışında insanların gıda ihtiyacını karşılayacak başka ikinci bir sektör yok. Siz değerli üreticilerimizin üretime devam etmeleri neticesinde bu süreçte en az etkilenen ülkelerin başında geliyoruz. Ben buradan bir kez daha her şartta üretime devam eden siz değerli üreticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Akkuş ilçesinde tarımsal üretimi artırmaya yönelik önemli projelerin uygulandığını belirten İl Müdürü; “Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde üretimi artırmaya yönelik çalışmalar yürütülüyor. Bizlerde İlimiz genelinde olduğu gibi Akkuş ilçemizde de tarımsal üretimi artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Akkuş ilçemizde geçtiğimiz dönemlerde hayvancılık yapan işletmelerimizin ihtiyacı olan yemleri daha ucuza mal edebilmeleri için yem bitkileri üretimini desteklemiştik. Genç çiftçi projesinden büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan desteği sağlamıştık. Yine Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uyguladığımız projeler de Akkuş ilçemizde siyez buğdayı dağıtımı gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

Akkuş ilçesinde fasulye üretiminin her yıl geliştiğinin altını çizen İl Müdürü; “Akkuş denilince ilk akla gelen ürün tabi Akkuş şeker fasulyesi. Dolayısıyla fasulye üretimini artırmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz “Fasulye Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında 33 üreticimiz ile modern fasulye üretim alanları tesis etmiştik. Bu yılda yine aynı projenin devamı olarak 26 üreticimiz ile birlikte yeni modern tesisler kurulacak. Bugün burada bu projeden yararlanmaya hak kazanan üreticilerimiz ile hibe sözleşmeleri imzalayacağız. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, şimdiden ürünlerinin bol ve bereketli olmasını temenni ediyorum. İlçemizde tarımsal üretimi artırma noktasında gayret gösteren Ziraat Odamıza, İlçe Belediyemize, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya’ da yaptığı konuşmada; “İlçemizde uygulanan bu değerli projelerle her yıl ürünümüzün kalitesi ve değeri artmakta. İl Müdürlüğümüz ile sürekli istişare halindeyiz. İlçemizde tarımsal üretimi artırma noktasında sürekli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından projeden yararlanmaya hak kazanan üreticiler ile hibe sözleşmeleri imzalanarak program son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: