..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAHIL PAZARI ESNAFI DERTLİ!

TAHIL PAZARI ESNAFI DERTLİ!

Ordu Tahıl Pazarı’nı modernleştirme adına yapılan çalışmalar uzayınca esnaflardan tepki gelmeye başladı. Tahıl Pazarı esnafı, çalışmaların plansız yapıldığını ve işlerin de iyice düştüğünü söylediler.

Geçtiğimiz günlerde doğalgaz borusunun patlamasıyla tekrar gündeme gelen Tahıl Pazarı’nda esnaf müteahhit firmanın işi yavaşlatmasından dolayı tepkili.

“Sabrettik ama bir yere kadar”

Tahıl Pazarı esnafından Emre Yılmaz; “Ağustos ayının 10’unda burada başlayan işle alakalı şuan kimse çalışmıyor. Ekip 1 saat çalıştıktan sonra gidiyor. Koordinesiz ve düzensiz bir iş var. İşin uzayacağı belli. Tahıl Pazarı’nın değişmesinden mutluyduk ama gidişat çok kötü. Önümüz kış ve daha burada kaldırım çalışması olacağı da söyleniyor. Bu yapılar işletmemizin önünü kapattı. İşlerimiz hiç yok. Hadi 1-2 ay sabrettik ama süreç kötüye gidiyor. Zaten pandemi sürecinden dolayı işlerimiz düşük. Bir de bu durum gelince hep sıkıntıya girdik. Eğer böyle giderse bizim canımız çok yanacak. Burada doğalgaz borusu patladı, elektrik hattı koptu, saat 10’dan akşam 3’e kadar elektrik yoktu. Ama bu hiç gündeme gelmedi.” diyerek tepkisini dile getirdi.

“Esnafın durumu sıkıntılı”

Tahıl Pazarı esnafından Alican Yılmaz ise; “Pandemi sürecinden çıktı. Esnafların durumu sıkıntılı. Tahıl Pazarı yenilensin istiyoruz. Fakat dükkanlarımızın cephesi 1 metreye kadar düştü. Herhangi bir sirkülasyon yok. Müteahhit firma esnafla diyaloga bile girmiyor. Belediyemiz, firmaya baskı yapıp işlerin hızlanmasını sağlamalı.” dedi.

“İşlerimiz düştü”

Tahıl Pazarı esnafı Zafer ise; “Burada 2-3 kişi çalışıyor. Bazen kimse olmuyor. Vatandaşlar dükkanımızın önünden geçemiyor. İşlerimiz düşük. Yetkililer gelip denetim yapmıyor. 35 günde burayı bitireceklerini söylediler ama 2 ay oldu.” diye konuştu.

Ordu Hayat/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: