..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TARIM İL MÜDÜRÜ YILMAZ; FINDIK TİMLERİNİ DENETLEDİ

TARIM İL MÜDÜRÜ YILMAZ; FINDIK TİMLERİNİ DENETLEDİ

Ordu Valiliğinin desteği ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odalarımız işbirliğinde Ordu ilinde uyguladığı “Fındıkta Örnek Uygulama Timleri Sahada Projesi” sahada başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Ekipler tarafından yapılan çalışmaları yakından takip eden ve bu kapsamda zaman zaman ilçelere ziyaretler gerçekleştiren İl Müdürü Kemal Yılmaz; fındık timlerimiz tarafından Altınordu İlçemizde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek proje hakkında bilgi aldı.

İl Müdürü Kemal Yılmaz; örnek fındık bahçemizde yaptığı açıklamada; “Dünya fındık üretiminin % 25’i, Ülkemiz fındık üretiminin ise % 30-% 35’i ilimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Bizlerde İl Müdürlüğü olarak üretiminde lider olduğumuz fındıkta, lider ülkeye yakışır verim ve kaliteyi ulaşmak amacıyla 2014 yılından bugüne önemli projeler uyguladık. 2019 yılında da önceki uyguladığımız projelerimizin üzerine koyarak kapsam olarak çok daha geniş bir proje olan  “Fındıkta Örnek Uygulama Timleri Sahada Projesi”ni hayata geçirdik. Valiliğimizin desteğiyle İl Müdürlüğümüz ve Ziraat Odalarımız işbirliğinde Kasım ayında ilimizde uygulamaya başladığımız projemiz sahada başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Bende ilçelerimizi ziyaret etmek suretiyle yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Bugünde fındık timlerimiz tarafından Altınordu İlçemizde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek proje hakkında bilgi aldık” dedi.

Çok kısa sürede fındık budama timleri tarafından 700’ün üzerinde örnek bahçe oluşturulduğunun altını çizen İl Müdürü; “Fındık budama timlerimiz Kasım ayı itibariyle sahaya inerek çalışmalara başlamışlardı.  Kasım ayından bugüne yoğun bir çalışma içerisinde olan timlerimiz şuana kadar 700’ün üzerinde örnek bahçe oluşturdular. Ordu ili olarak ana ürünümüz fındıkta verim ve kaliteyi artırma noktasında emin adımlarla ilerliyoruz. Projemizin ilimiz genelinde yansımaları da çok güzel.  Yaptığım ilçe ziyaretlerinde gördüğüm kadarıyla üreticilerimizde çok güzel bahçeler oluşturmaya başladılar. Projemizin amacına ulaştığını görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Projemize destek olan başta Valimiz Sayın Seddar Yavuz olmak üzere Ziraat Odalarımıza ve sahada özveri ile çalışan fındık budama timlerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: