..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Alişan Kapaklıkaya Ordulularla Buluştu

Alişan Kapaklıkaya Ordulularla Buluştu

Ordu Büyükşehir Belediyesinin kasım ayı etkinlikleri kapsamında Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından “Öğrenmeyi Öğrenme ve Motivasyon” konferansı düzenlendi.

İkizce, Fatsa, Ulubey, Çaybaşı, Gölköy, Perşembe ile Altınordu ilçelerinde organize edilen seminerlerde motivasyonu artırmanın ve öğrenmenin etkili yolları hakkında bilgi veren Alişan Kapaklıkaya öğrenme stilleri, öğrenmeyi öğrenme ve kolay öğrenme tekniklerini uygulamalı olarak anlattı.

“SEVGİNİN OLDUĞU YERDE STRES, HUZURSUZLUK, BAŞARISIZLIK OLMAZ”

Öğrendiklerini önce kendi hayatında uygulayan, bu yöntemin etkili olduğunu anlayınca da deneyimlerini insanlara aktarmaya başlayan Alişan Kapaklıkaya, kızını kanserden kaybettiğini belirterek “Keşke kızımla daha fazla vakit geçirseydim, keşke onunla daha fazla gülebilseydim. Evdeki mutluluğunuzu, sağlığınızı ve sıhhatinizi hiçbir şeye değişmeyin. Sevgi ve huzur varsa gerisini boş verin. Sevginin olduğu yerde stres, huzursuzluk, başarısızlık olmaz. Bazı insanlar beynin sağını kullanır, bazı insanlar solunu bazıları ise iki tarafını birden kullanır. Anne ve babalar beynin solunu kullanır, çocuklar ise sağını kullanır. Anne babalar çocuklara ‘yavrum akıllı ol, ödevini yap, çalış’ der bunu duyan çocuklar ‘teşekkür ederim hemen çalışıyorum’ demezler. Beynimizin solunda akıl, mantık, karma, kural, detay, disiplin, konuşma, matematik, tertip, düzen faktörleri vardır. Beynimizin sağında ise hayal, müzik, üreticilik, sanat, spor, sıra dışılık gibi kavramlar vardır. Engeller sıradan insanların başarılı olması için verilmiş nimetlerdir. Çocuklarınızın okumasını istiyorsanız çocuklarınızın önüne engeller koyun” diye konuştu.

“EVLATLARIMIZLA DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRMEMİZ GEREKTİĞİNİN FARKINA VARDIK”

Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu kapsamında Alişan Kapaklıkaya’nın okullarda ve salonlarda güzel sunumlar gerçekleştirdiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarında aldığımız heyecanın daha fazlasını yaşadığımız konferans ile hayatın gerçeklerinden birinin evlatlarımızla daha fazla vakit geçirmek olduğunun bilincine vardık. Türk toplumunun hem milli hem manevi değerlerini geleceğe taşıyabilmenin ve evlatlarımıza aşılayabilmenin temel yollarından birisinin eğitim olduğunu anladık. Çocuklarımıza verdiğimiz eğitimde hangi düzeyde ve güzellikte anlatılması gerektiğini ve anlatılandan nasıl ders çıkarmamız gerektiğini de öğrendik. Bu güzel sunum için Sayın Alişan Kapaklıkaya’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: