• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ALTINORDU BELEDİYESİNDEN ALTIN DOKUNUŞ

ALTINORDU BELEDİYESİNDEN ALTIN DOKUNUŞ

Altyapı ve üstyapıdaki hummalı çalışmalarını aralıksız sürdüren Altınordu Belediyesi, modern dönüşümde büyük aşama kat ettiği şehir merkezinde yapılaşmanın devam ettiği bölgelerde uzun yıllardır çileye dönüşen ulaşım sorununa kayıtsız kalmadı. Altınordu Belediyesi, şehrin yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını teker teker çözerken günün şartları içerisinde ortaya çıkan yeni ihtiyaçları da planlı ve programlı bir çalışmayla tamamen öz kaynaklarıyla karşılamaya devam ediyor.

PLANLI ÇALIŞMALARLA SORUNLAR TEKER TEKER ÇÖZÜLÜYOR

Altınordu Belediyesi, hızla gelişen ve büyüyen Altınordu’da yapılaşmanın henüz tamamlanmadığı toplu yaşam alanlarında vatandaşların uzun süredir devam eden toz ve çamur çilesine son verdi. Artan nüfus ile birlikte ortaya çıkan yeni toplu yaşam alanlarında henüz tamamlanmayan yapılaşma nedeniyle bölgeye ulaşım sağlayan ve yıllardır hiçbir bakım ve hizmetin gitmediği ham yollar yapılan çalışmayla asfalta kavuşturuldu.

ŞAHİNCİLİ’NİN 13 SOKAĞINDA YILLARIN ÇİLESİ SEVİNCE DÖNÜŞTÜ

Altınordu Belediyesinin merkez ve kırsalda şehrin her bir mahallesinde, her bir sokağında, her köşesinde sürdürdüğü planlı alt ve üstyapı çalışmaları kapsamında Şahincili mahallesinde binlerce vatandaşın yaşadığı toplu yaşam alanlarından oluşan 562, 590, 592, 593, 611, 612, 614, 615, 616, 641, 650, 65, 2012 olmak üzere 13 sokağının ham yolları asfalt konforuyla buluşturuldu.

BAŞKAN TÖREN, “BÜTÜN ŞEHİR EŞİT HİZMET ANLAYIŞIYLA SORUNLARA ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIYORUZ”

Tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Biz bütün şehir eşit hizmet diyoruz ve bu anlayışla sorunlara çözüm odaklı ve bütüncül yaklaşıyoruz. Bizim için merkez ve kırsal arasında fark yok, çünkü bizim merkezimizde insan var” dedi.

Şehrin, yapılaşmanın devam ettiği toplu yaşam alanlarının yoğunlukta olduğu bölgelerine bir plan ve programla asfalt seferberliği başlattıklarını ifade eden Tören, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“MERKEZ MAHALLELERİMİZİ YIL SONUNA KADAR TOPLAMDA 20 KİLOMETRE ASFALTA KAVUŞTURACAĞIZ”

“Altyapı ile birlikte asfalt programımız da devam etmektedir. Programımız altyapı, üstyapı ve kaldırımla bütüncül bir yaklaşım programıdır. Planlamamız ve bu programımız dahilinde uzun yıllardır ham yol olarak ifade ettiğimiz ama toplu yaşamların oluştuğu fakat bölgede henüz yapılaşmanın tamamlanmadığı için bizim kendi ifademizle toz, toprak, çamurla cebelleşen vatandaşımızın bu çilesine son veriyoruz. Asfalt programımız ile hizmeti en azından altyapı ve üstyapısıyla o bölgedeki gerçekleşmeler belli bir noktaya gelene kadar plentaltı dediğimiz serimdeki 10 santimlik ve bu baskıdaki 8 santimlik bir kalibrasyonu yüksek asfalt ile bu bölgelere götürüyoruz. Şahincili Mahallemiz, Cumhuriyet Mahallemiz, Karşıyaka Mahallemiz ve Şirinevler Mahallemiz başta olmak üzere muhtelif mahallelerimizde bu program ile birlikte İnşallah şehrimizde yılsonuna kadar 20 kilometre asfaltlama yaparak çok önemli bir mesafeyi almış olacağız. Vatandaşlarımızın 10 yıllardır devam eden sorunlarını tek tek çözerek yüzlerini güldürecek ve hayır dualarını almaya vesile olacak çalışmalarımız her alanda kesintisiz sürecek.” dedi.

BÖLGE SAKİNLERİ “YILLARDIR EVLERİMİZDE PENCERE AÇAMADIK BALKONLARA ÇIKAMADIK ÇOK ŞÜKÜR ÇİLEMİZ BİTTİ”

Şahincili Mahalle Muhtarı Sezgin Güzelordu ve bölge sakinleri yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Aşkın Tören’e teşekkür ettiler. Yıllardır toz, toprak yüzünden evlerinin pencerelerini açamadıklarını, balkonlarına çıkamadıklarını adeta çile çektiklerini yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadıklarını söyleyen bölge sakinleri, “Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören, uzun yıllardır devam eden çilemize son verdi. Başkanımıza ve Altınordu Belediyemize çok Teşekkür ediyoruz, Başkanımız Aşkın Tören’den Allah razı olsun” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar