..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Altınordu Belediyesi’nden Yeni Mahalleye Modern Ve Güvenli Park!

Altınordu Belediyesi’nden Yeni Mahalleye Modern Ve Güvenli Park!

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Yeni Mahalle 15 Temmuz İlkokulu ve Eğitimciler Anaokulu bahçesine içerisinde tamamı ahşaptan oluşan modern oyun guruplarının ve fitness aletlerinin bulunduğu çok özel bir park inşa ettiklerini söyledi.

Altınordu Belediyesi şehrin nefes almasına olanak sağlayan park ve yeşil alanlar inşa etmeye özen gösteriyor. Altınordu Belediyesi bu kapsamda 30 Mart Yerel seçimlerinden bu yana yaptığı çalışmalarla Altınordu’ya birçok yeni park ve yeşil alanlar kazandırdı. Park ve yeşil alan çalışmalarına ara vermeksizin 2018 yılında da devam eden Altınordu Belediyesi, bu kapsamda Yeni Mahalleye çok amaçlı yeni bir park inşa ediyor.

Modern Oyun Gruplarından Oluşan Çok Amaçlı Bir Park İnşa Edilecek

Yeni Mahalle’de bulunan 15 Temmuz İlkokulu ve Eğitimcileri Anaokulu bahçesinde inşa edilecek olan ve Yeni Mahallenin ihtiyacını karşılayacak olan park toplam 825 metrekare alan üzerine yapılacak. İçerisinde 1 adet ahşap oyun grubu, 7’li fitness spor aleti, uçan halat salıncak, kum saati, tahterevalli, salıncak, trambolin ve zıp zıp grubu bulunacak. Parkta aynı zamanda 225 metrekarelik alan baskı beton ile döşenirken çocuk oyun gruplarının olacağı 562 metrekarelik alanda ise kauçuk ile kaplanacak. En kısa sürede tamamlanması planlanan 15 Temmuz İlkokulu ve Eğitimciler Anaokulu Çocuk Oyun Alanı Yeni Mahalle sakinlerinin ve çocukların bol keyifli zaman geçireceği bir alan olacak.

Başkan Tekintaş: “Yeni Mahalle Sakinlerine Verdiğimiz Sözü Yerine Getiriyoruz”

Yeni Mahalleye yapılan parkta incelemelerde bulunan ve açıklamalarda yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Yeni Mahalle sakinlerine verdikleri sözü yerine getirdiklerini söyledi. Güvenliğin ön planda olduğu çok amaçlı bir park inşa ettiklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Yeni Mahallede vatandaşlarımıza çocuk oyun parkı yapacağımızın sözünü vermiştik. Bunun üzerine 15 Temmuz İlkokulu ve Eğitimciler Anaokulu bahçesinde ihalesini yaptığımız çok özel bir park inşa ediyoruz. Parktaki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak Yeni Mahalle sakinlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Çocuklarımızın ve ailelerin güvenlik kameraları ile izlenen parkta güven içerisinde zaman geçirmelerine imkan sunacak olan çok özel bir çalışma olacak. Yapacağımız bu özel parkın Yeni Mahallemize, Altınordumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kondak: “Mahallemizin Çehresi Değişecek”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yaptığı inceleme gezisine eşlik eden Yeni Mahalle Muhtarı Nihat Kondak, mahalleye yapılacak olan park dolayısıyla Başkan Tekintaş’a teşekkürlerini iletti. Güvenliğin ön planda olduğu çok özel bir parkın mahalleye kazandırıldığı için son derece mutlu olduklarını aktaran Kondak, “Yeni Mahalleye güvenliği yüksek çok modern bir park inşa eden Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a teşekkür ediyorum. Bir yanda okul, bir yanında belediye hizmet binası ile özel bir alanda oluşan parkın mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Yapılan bu park başta olmak üzere mahallemizde yapılacak olan birçok çalışma ile mahallemizin çehresi değişecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: