..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Altınordu Hz.Bilal Camii’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Altınordu Hz.Bilal Camii’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesince Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan Hz. Bilal Camii’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

1.200 m2 alan üzerinde inşası sürdürülen caminin, Selçuklu mimarisine uygun olacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, caminin 220 m2 zemin üzerinde 450 kişi kapasiteli olacağını belirtti.

ÇALIŞMALAR HIZLI İLERLİYOR

Çalışmaların hızla sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Tekintaş, “Projede çalışmalar aralıksız devam ediyor. Peyzaj alanına oturma birimleri, musalla taşı, otopark ve alanı sınırlamak için bahçe duvarı üzeri ferforje korkuluk yerleştirildi. Alanda taban zemin döşemesi olarak traverten plak taş ve taban tuğla kullanılarak saf düzeni oluşturuldu. Dış cephe tuğlası, üst kat merdiven imalatı tamamlandı. Minare için özel kesim yapılan taşların montajı yapılıyor” diye konuştu.

SELÇUKLU MİMARİSİNDE YAPILACAK

Vatandaşların talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin yapımına başlandığını söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “1.200 m2 alan üzerinde zemini 220 m2 olarak inşa edilecek. Hz. Bilal Camii 50 m2 ibadet alanına sahip olup, 450 kişi kapasiteli bir yapı olacak. Selçuklu motiflerinden esinlenerek yapımını sürdürdüğümüz caminin dışında cenaze namazlarının kılınacağı bir alan, 55 m2lik bir şadırvan ve çevre düzenlemesi yer alacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: