..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aşkın Tören Net Mesajlar Verdi

Aşkın Tören Net Mesajlar Verdi

AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Aşkın Tören seçim ziyaretleri kapsamında mezun olduğu Ordu Lisesi’ni ziyaret etti. Okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından karşılanan Tören lise yılları boyunca dirsek koyduğu sıraya yeniden oturdu. Duygulu anlar yaşayan Aşkın Tören’e diploma sürprizi yapıldı. Okul Müdürü Murat Kirpitci tarafından Tören’e mezun olduğu 1992 yılına ait diploması hediye edildi. Hediye nedeniyle duyguları kat kat artan Tören okul yöneticilerine teşekkür etti. Öğrencilerle sohbet edip, fotoğraf çektirme isteklerini karşıladıktan sonra okuldan ayrıldı. Aşkın Tören’in bir başka ziyaret durağı ise Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilciliği oldu. Sendika binasında gerçekleştirilen programa AK Parti Ordu Milletvekilleri Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da katıldı.

“LİYAKATİ İSTİHDAM EDİP, ADAMCILIĞI KURUMSALLAŞTIRMAYACAĞIZ”

Programda konuşma gerçekleştiren, derdinin bir ve bütün olmak olduğunu ifade eden Aşkın Tören, “ 31 Mart’ta Cumhur ittifakının ruhuyla, inancıyla zafere bismillah diyeceğiz inşallah. Bu şehrin geleceği ile dertleneceğiz. Liyakati istihdam edeceğiz, adamcılığı kurumsallaştırmayacağız bunu net olarak ifade etmek istiyorum. Derdin emeğin değerinin korunduğu yepyeni bir anlayışı hakim kılacağız. Türkiye’nin geleceği Anadolu kentlerinin dönüşümüyle mümkündür. Bunun da tek çaresi üretimdir. Bu üretim sadece toprakla buluşan değil, bilgiyle, irfanla, erdemle üreteceğiz ama aksiyonla birleşmemiş bir üretim topal ördektir” dedi.

Dur durak bilmeyen Aşkın Tören’in bir başka ziyaret durağı ise Şahincili Mahallesiydi. Hazal Düğün Salonu’nda Şahincili mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Programa AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler de katıldı. Şahincili sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Aşkın Tören sevgi sloganlarıyla karşılandı. Konuşması sık sık sloganlarla kesildi.

“GENÇLERİ HEM ÜMİTSİZLİKTEN HEM DE İŞSİZLİKTEN KORUYACAĞIZ”

Şahincili mahallesi sakinlerine seslenen ve gençlere yatırım yapmanın öncelikli hedefi olduğunu kaydeden Tören, “Gençlerimizi göç etmekten, anne, baba, eş ve kardeşleri yol gözlemekten hep birlikte kurtaracağız. Üniversitelerle iş birliği yaparak mesleki eğitim merkezleri sayesinde gençlerimizi hem işsizlikten hem de ümitsizlikten el birliği ile koruyacağız. Altınordumuzu gençlerin güven merkezi yapacağız. Doğru ve hayırlı işlere birlikte imza atacağız inşallah. Genç kardeşim Altınordu’nun senin aklına, hepimizin Aşkın’a ihtiyacı var. Peki sen var mısın? Altınordu’nun kalkınmasına hep birlikte var mıyız? Sizlere temelsiz vaatlerde asla bulunmuyorum. Altyapısı sağlam projelerle karşınızdayım. Genç istihdamından, kadın istihdamına toplumun tüm katmanlarına hizmet edecek anlayışla hareket ediyorum” şeklinde konuştu.

HER MAHALLEYE MAHALLE EVİ KURULACAK

Seçim öncesi bir projesini de Şahincili halkı ile paylaşan Aşkın Tören, “Doğrudan katılım ilkesi çerçevesinde her mahallede kuracağımız Mahalle Evleri ile mahalledeki dayanışmayı ev ev, sokak sokak, gönül gönül muhabbetleri derinleştireceğiz. Altınordu’da dayanışma kültürü her daim var oldu, olmaya da devam edecek. Bu kültürü geleceğe taşıyacağız. Kardeşlerim şehir bir bütündür. Dayanışmanın esas alındığı anlayışla geleceği birlikte kurtarabiliriz. Katılımcı bir anlayışla şehri hep birlikte yönetirsek özlediğimiz şehre ulaşırız. Şehri hesap verilebilir şekilde yöneteceğiz. Karşıdan

bakmayacağız, bize de karşıdan bakmayacaksınız” diye konuştu. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: