..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Enver Yılmaz, Çocuklarımızın Sevgi Dolu Yüreği Barışın Temelini Oluşturacak

Başkan Enver Yılmaz, Çocuklarımızın Sevgi Dolu Yüreği Barışın Temelini Oluşturacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında milli egemenliğin önemine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “97. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız yüce meclisimiz gazi meclisidir. Bu meclis, Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden, Cumhuriyet rejimini kuran ve milletimizi ‘Muasır medeniyet’ ufkuna taşıyan meclistir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Milli birlik ve beraberlik içerisinde hür ve bağımsız olarak bugünlere ulaşmak ve geleceğe güçlü umutlarla bakmaktan son derece mutlu ve gururluyuz.  23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde tarih yazan yüce Türk milletinin Kurtuluş Savaşı boyunca verdiği kutsal mücadele sonucunda dünyanın saygın ve onurlu bir üyesi olduğunun da yıldönümüdür. 97. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız yüce meclisimiz gazi meclisidir. Bu meclis, Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden, Cumhuriyeti kuran ve “Muasır medeniyet” ufkuna yüce milletimizi taşıyan meclistir.  97 yıldır demokratik rejimimizin temel kurumu olan meclisimiz, bugün yaptığı ve gelecekte de yapacağı çalışmalarla muasır medeniyete ulaşmış bir Türkiye Cumhuriyeti idealine katkıda bulunmaya devam edecektir. Milletçe milli birlik ve beraberlik, huzur ve güven içinde aynı duyguları paylaşmaktan, bağımsız olarak bu günlere ulaşmaktan ve geleceğe güçlü umutlarla bakmaktan son derece mutlu ve gururluyuz.

Bu kadar büyük anlamlarla yüklü 23 Nisan gününü, Mustafa Kemal’in geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza “Bayram” olarak hediye etmesi ve bu bayramın uluslararası bir boyut kazanarak sevgi ve kardeşlik günü olması, dünya çocuklarının bir araya gelerek gelecekle ilgili güzel mesajlar vermesi, 23 Nisanı daha anlamlı ve Atatürk’ü daha büyük yapmaktadır. Tüm insanlığın ortak amacı olan barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünyanın kurulması, bugünün küçükleri ve geleceğin büyükleri olan çocuklarımızın eseri olacaktır. Sevgi dolu yürekleri, hoşgörü ve iyi niyetleri barışın temelini oluşturacaktır. Onları çok seviyor ve onlara güveniyoruz. Başarıları ve mutluluklarının daim olması, en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin mimarı sevgili çocuklarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini ve ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı ifade ederek saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: