..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan İnanlı, Döner Sermaye Performans Ödemeleri Arttırılsın

Başkan İnanlı, Döner Sermaye Performans Ödemeleri Arttırılsın

Sağlık Sen Ordu Şube Başkanımız Bilal İnanlı “Sağlık çalışanları çok zor şartlar altında çalışıyor. Döner sermayeden performans ödemelerinin arttırılmalı sabit ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalı dedi.”

Sağlık çalışanlarına ödenen döner sermaye uygulamalarındaki adaletsizlikler ve bu adaletsizliği daha da büyüten keyfi düzenlemeler, her geçen gün iş motivasyonunu ve çalışma barışını bozmaktadır” diyerek tepki gösterdi.

‘SİSTEM DAHA ADİL BİR YAPIYA KAVUŞTURULMALI’

Döner sermayenin bir bahşiş olmadığını dile getiren Başkan İnanlı, “Döner sermaye çalışanın emeği sonunda elde ettiği hakkıdır. Ancak ne yazık ki halen ele geçen ek ödemelerin, sağlık çalışanlarının emekliliğine yansıtılmaması büyük haksızlıktır. Bir an önce adil bir ek ödeme sistemi kurulmalı ve ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Döner sermaye bütçesi, sağlıkta dönüşüm programıyla birlikte hastanelerin sundukları sağlık hizmetinin karşılığında başta SGK olmak üzere ilgili kurumlardan tahsil ettiği ücretlerden oluşmaktadır. Başlangıçta sadece hastanelerin bazı giderlerinin karşılanmasında kullanılan döner sermaye bütçesine, aradan geçen 16 yıl içinde yeni angaryalar ve yeni külfetler eklenmiştir. Hastanenin bazı giderlerini karşılamakla başlayan mali yükler bugün adeta bir özel hastane ile eş değer olarak tüm giderlerin karşılandığı bir hale gelmiştir. Mevcut performans sisteminin son kullanma tarihi çoktan geçmiştir. Sistem daha adil bir yapıya kavuşturulmalı, sağlık çalışanlarının toplam gelirlerinin en az yüzde 80’i sabit, yüzde 20’sinin ise performansa dayalı olmalıdır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ diyor ki; Mesleki saygınlığımız korunmalı, şiddet son bulmalıdır. SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ diyor ki; ek ödeme tavan puanları artırılmalıdır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ diyor ki; Yoğun iş yükü altında ezilme, 24 saatten fazla çalışma ve günaşırı nöbetler son bulmalıdır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ diyor ki; Tavan Katsayılarımız ve Unvan katsayılarımız arttırılsın.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ diyor ki; Döner sermaye ek ödemelerimiz emekliliğe yansıtılsın.

Bizde büyük SAĞLIK SEN ailesi olarak sağlık çalışanlarımızın bu haklı taleplerinin hayata geçmesi için her zaman her platformda kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz.Ordu haber, Ordu haberleri, Ordu Gazete, Ordu belediyesi, Ordu valiliği, Altınordu belediyesi, Orduspor, Ordu spor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: