..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş, Bayramlar, Yardımlaşmanın Birlik ve Beraberliğin Arttığı Günlerdir

Başkan Tekintaş, Bayramlar, Yardımlaşmanın Birlik ve Beraberliğin Arttığı Günlerdir

Bayramların, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının yoğun yaşandığı günler olduğunu belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kurban ibadeti vesilesiyle de paylaşmanın önem kazandığını söyledi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, bayramların birlik ve beraberlik duygularının yoğun yaşandığı günler olduğuna, kurban ibadetiyle de yardımlaşmanın ön plana çıktığına dikkat çeken Başkan Tekintaş, şu ifadelere yer verdi:

“Kurban Bayramına erişmenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir ve pekişir. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüz yıllarca bir arada yaşama kültürüne ve insani değerlere ev sahipliği yapmıştır. Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı ‘Kurban Bayramı’nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlara, muhtaçlara, yoksula, yetim ve kimsesizlere yardım etmeliyiz. Kurban Bayramı vesilesi ile muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalı, kurban ibadeti vesilesiyle de elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmalı ve gönülden paylaşmalıyız.

Rabbim kestiğiniz kurbanlarınızı kabul, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: