..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş, gazetecileri ağırladı

Başkan Tekintaş, gazetecileri ağırladı

ORDU (AA) – Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Tekintaş, TGK tarafından Ordu’da düzenlenen 17. Başkanlar Kurulu Toplantısı için kente gelen Kolaylı ve yönetim kurulu üyelerini, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırladı.

Ordu’da yapılan ve yapılması planlanan hizmetler hakkında bilgilendirmede bulunan Tekintaş, şehrin değişimini ve dönüşümünü sağladıklarını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak” gayretiyle çalıştıklarını aktaran Tekintaş, şöyle konuştu:

“Bu çerçevede ülkemizi geleceğe taşımak için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere meclisimiz, bakanlarımız ve bizler, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 seçimlerinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi olarak hizmet vermeye başladık. İki belediyenin sağladığı entegrasyon ile halkımızın hayatına dokunacak hizmetleri hayata geçirdik. Aradan geçen 4,5 yıldan sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerle tekrar bir araya geldik. Bu güzel kentte sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.”

TGK Başkanı Kolaylı ise Ordu’da 5 yıl önce Türkiye’nin en büyük, hatta dünyadaki en büyük ve en örgütlü meslek örgütlerinden biri olan Türkiye Gazeteciler Federasyonunun kuruluş çalışmalarını gerçekleştirerek imzaları attıklarını anlattı.

Tekintaş’ın, basını her zaman severek yanında olduğunu dile getirerek, “İnşallah bundan sonraki süreçte de basının her zaman yanında olur. Yeni görevinden dolayı kendisini tebrik ediyor ve büyükşehir belediye başkanlığı görevinin daimi olmasını temenni ediyorum.” dedi.

19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen de programa ev sahipliği yapması dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş’a teşekkür etti.

Erişen, programın, meslek adına ve kentin tanıtımı için önemli olduğuna da işaret etti.

Öte yandan, TGK Başkanı Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı da ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: