..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş,  Gelecek Nesillere Müreffeh Bir Türkiye Cumhuriyeti Bırakmaya Gayret Edeceğiz

Başkan Tekintaş, Gelecek Nesillere Müreffeh Bir Türkiye Cumhuriyeti Bırakmaya Gayret Edeceğiz

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Ordu’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Altınordu ilçesinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlama programına katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, her alanda çok çalışarak gelecek nesillere daha gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti bırakmaya gayret edeceklerini söyledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri 28 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma töreni ile başladı. Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, protokol mensupları ve halkın katılımıyla başlayan törende, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Kutlamalar 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da Vali Seddar Yavuz’un makamında tebriklerin kabulüyle devam edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlama programı, Ordu Lisesi önünde düzenlenen kutlama töreni ile devam etti. Kutlama törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş başta olmak üzere Ordu Valisi Seddar Yavuz, protokol üyeleri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenden önce Vali Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “TÜRK ULUSU, ZOR ŞARTLAR ALTINDA VERDİĞİ MÜCADELE SONUCUNDA CUMHURİYETİ KURDU”

Cumhuriyet Bayramı törenine katılan Başkan Tekintaş, “Türk ulusunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, zor şartlar içerisinden geçerek vermiş olduğu kurtuluş ve hürriyet mücadelesinin sonucunda 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı gerçekleştirildi ve bugün Cumhuriyetin ilanının 95.yıl dönümünü kutluyoruz. Her türlü mücadeleyi ve gayreti gösteren Türk milleti canını feda ederek kuruluşunu gerçekleştirdiği Cumhuriyeti bizlere emanet etti. Bizler de her alanda çok çalışarak yeni nesillere daha gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti bırakmaya gayret edeceğiz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere silah arkadaşlarına, gazilere ve ahirete ulaşmış olan tüm geçmişlerimize rahmet diliyorum” dedi.

VALİ YAVUZ, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ 95 YILDIR MUASSIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ULAŞMAK İÇİN MÜCADELE VERMİŞTİR”

Törende konuşan Vali Seddar Yavuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, işgal ve uşaklığa hayır diyerek Türk milletini arkasına aldı ve işgalcileri bu ülkeden kovdu. Büyük taarruzun sonunda da genç ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurdu. İşte böylesine başlayan bir yolculuk, büyük bir imparatorluktan çöken bir devlet ve büyük bir imparatorluğun küllerinden doğmuş bir Türkiye Cumhuriyeti’nin Devleti 95 yıldır muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ve onu geçmek için büyük bir mücadele veriyor. 1071’de Türklerin Anadolu’ya girişiyle birlikte başlayan kıyam ve dirilişin Selçuklu,

Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile devam etti. Bu aziz millet ilahi kelimetullah peşinde koşmuş her dönemde hakkı hukuku haykırmış mazlumların yanında yer almış sadece Müslümanları değil tüm insanlığı korumuş kollamış ve bu kutlu yürüyüşünü azimle ve kararlılıkla sürdürmüştür” şeklinde konuştu.

Törende konuşmaların ardından Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile boks, atletizm, judo, hentbol, masa tenisi, satranç, okçuluk, güreş, badminton spor müsabakalarında dereceye giren genç sporculara ödül ve madalyaları Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve diğer protokol mensupları tarafından verildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programı, Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi ve tören geçişiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: