..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş ve Eşi, Sevgi Evleri’nde Yetişen Gençleri Mutlu Günlerinde Yalnız Bırakmadı.

Başkan Tekintaş ve Eşi, Sevgi Evleri’nde Yetişen Gençleri Mutlu Günlerinde Yalnız Bırakmadı.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve eşi Münire Tekintaş, Aile  ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde büyüyen Kader Ayba-Doğan Baltacı çiftinin düğün törenine katılarak, mutluluklarına ortak oldu.
Kayabaşı Hazal Botanik Bahçesi’nde gerçekleştirilen düğün merasiminde çiftin nikah şahitliğini Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz,  Ordu Hakimi Havva  Dağdeviren  Polat, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş  yaparken, nikahı ise  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş kıydı.
Mutlulukları yüzlerinden okunan ve bir ömür boyu mutluluk için ‘evet’ diyen çiftin heyecanlı oldukları gözlenirken, nikahın sonunda Kader Ayba- Doğan Baltacı çiftine
evlenme cüzdanlarını Vali  Seddar Yavuz  verdi.
“Pırıl pırıl bu iki genç kardeşimizin evliliğine  şahit etmek, onlara mutluluk dilemek, mutluluklarını paylaşmak çok güzel” diyen  Vali Seddar Yavuz,
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 16 yılda sosyal politikalar alanında devrim gerçekleştirmiştir. Bugün, özellikle kimsesizlerin kimi olan  bir devlet anlayışı tüm hızıyla devam ediyor” şeklinde konuştu.
Sevgi  Evleri’nde ve Çocuk Evleri’nde hizmetlerin en güzelinin verilmeye  çalışıldığını ancak, sevgi ve şefkat konusunda  eksiklik olduğuna dikkat çeken Vali Yavuz, “Bizler de burada Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olarak eşim ve ben, belediye başkanlarımız çok değerli  kamu yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri çocuklarımızın  sevgi ve şefkat açığını kapatmak için elimizden  gelen gayreti sarfediyoruz. Bu konuda daha fazla hassasiyet gösterdiğimizi  belirtmek istiyorum. Devlet olarak kaynak sorunumuz yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti zenginleşti. Bu alanda hassasiyetimiz de  arttı” diye konuştu.
Dünyada sevgi ve şefkatin yerini tutacak başka birşeyin olmadığının altını çizen Vali Yavuz, “Düğüne davet edildiğimizde eşimle koşa koşa geldik. Kardeşlerimizin başka şeye ihtiyacı zaten yoktu. Biz de onların bu mutlu gününde yanlarında olmak istedik. Allah devletimize, milletimize zeval   vermesin, birlik beraberliğimizi muhafaza eylesin. Bu iki güzel kardeşimize de ömür boyu mutluluklar versin” dedi.
Evlilikte sevgi, sadakat ve sabrın önemli olduğunu belirten Vali Yavuz, “Zorluğu gördüğünüzde kaçmayın. Tam aksine onu yenmek için mücadele edin. Sizler, bu kurumlarda yetişen kardeşlerimize güzel örnekler olacaksınız ve onlara kol kanat gereceksiniz” diyerek, Kader Ayba-Doğan Baltacı çiftine bazı tavsiye ve önerilerde bulunurken, 4 çocuk konusunda da genç çiften söz aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: