..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tomakin, Büyük Şahsiyetler Yas Tutularak Değil, Fikirleriyle, Eserleriyle, Anılırlar

Başkan Tomakin, Büyük Şahsiyetler Yas Tutularak Değil, Fikirleriyle, Eserleriyle, Anılırlar

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Tomakin, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider olduğunu ifade ederek ,o, aynı zamanda dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak, insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır dedi

Başkan Tomakin, Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, anılırlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” demiştir. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır. 16 yıllık AK PARTİ iktidarı ATATÜRK’ün vasiyetine sahip çıkarak muasır medeniyeti yakalamak için 2023 hedefinden taviz vermeden milletimizin desteği ile yoluna devam etmektedir dedi. Vefatının 80. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, minnet ve şükranla yad ederken ,Cumhuriyet’imizin kurucu kadrosunu, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, şükranla anıyor , önlerinde saygı ile eğiliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: