..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BÜYÜKŞEHİR, SOKAK HAYVANLARINI SICAK YUVALARLA BULUŞTURUYOR

BÜYÜKŞEHİR, SOKAK HAYVANLARINI SICAK YUVALARLA BULUŞTURUYOR

Yürüttüğü çalışmalarla sokak hayvanlarının sağlığına ve yaşama hakkına el uzatarak büyük bir sorumluluk projesi yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu konuda vatandaşlardan takdir görüyor.

Sokaklarda toplanan sahipsiz köpeklerin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bakımı ve tedavisini yapan Büyükşehir Belediyesi, köpeklerin aşılanmasından sonra talep eden kişilere veriyor. Büyükşehir’in korumaya aldığı sokak hayvanlarına sıcak yuvalarını açan vatandaşlar, geride kalan 4,5 yıl içerisinde toplam 1970 köpeği sahiplendiler.

MERKEZE 4,5 YILDA 18 BİN 600 KÖPEK GELDİ

Tam donanımlı ve konforlu tesiste, sokak hayvanlarına sıcak yuva sağladıklarını belirten yetkililer, “Sokak hayvanlarının da her canlı gibi yaşama hakkına sahip olduğunu çok iyi biliyoruz. Rehabilitasyon merkezinde geride kalan 4,5 yılda 4 bin 366 köpek kısırlaştırıldı, 4 bin 757 köpeğe kuduz aşısı uygulandı ve 5 bin 487 köpeğin tedavi edildi. Büyükşehir süreci ile birlikte rehabilitasyon merkezimize toplam 18 bin 615 hayvan geldi. Bunlardan tedavisi tamamlanıp aşılanan 1970 hayvanı sahiplendirdik. Bir kısmı ise tedavilerinin ardından tekrar doğaya salıverildi” ifadelerini kullandılar.

GÖNÜLLÜLER DE DESTEK VERİYOR

Yapılan açıklamada Altınordu ilçesindeki geçici rehabilitasyon merkezinde sokak hayvanlarına yetecek miktarda kuru mama, süt, makarna, hayvansal gıda temin edildiği ve isteyen gönüllü hayvan bakıcılarına da mama yardımı yapıldığı belirtilirken, “Geçici rehabilitasyon merkezinde ilçe belediyelerinden ve hayvanseverlerden ihbar hattına gelen talepler doğrultusunda, sokak hayvanları alınarak gerekli tıbbi müdahaleleri yapılıyor. Hayvanların iç ve dış parazitlere karşı ilaçlanması sağlanıyor. Yine kısırlaştırma operasyonu sonunda küpe ve deri altı çip uygulama yöntemiyle kimliklendirilerek rehabilitasyonu tamamlanıyor ve ardından hayvanların bir kısmı sahiplendiriliyor. İlçe belediyeleri ve hayvanseverlerin ihbarları doğrultusunda toplanan hayvanlar, tedavilerinin ardından saha ekiplerimizce alındıkları doğal ortamlara salınmak üzere teslim ediliyor” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: