..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Büyükşehir Vektörel Mücadelesini Okullarda Sürdürüyor

Büyükşehir Vektörel Mücadelesini Okullarda Sürdürüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilini fırsat bilerek okullarda ilaçlama çalışması başlattı. Ekipler okulların sınıf, lavabo, tuvalet ve bahçelerinde yaptığı ilaçlama çalışmasıyla öğrenci ve öğretmenlerin hijyenik koşullarda eğitim dönemi geçirmesini sağlıyor.

EKİPLER BULAŞICI HASTALIKLARA KARŞI ÖNLEM ALIYOR

Büyükşehir Belediyesinin vektörel mücadele çalışmaları devam ediyor. İlaçlamanın yanı sıra halk sağlığı alanında da hizmetlerini sürdüren Büyükşehir ekipleri, resmi kurum ve kuruluşlarda (okullar, ibadethaneler, resmi kurumlar vb.) dezenfeksiyon uygulaması yaparak, kış döneminin başlamasıyla ortaya çıkan mikroorganizmalar ve virüslerden kaynaklanan bulaşıcı hastalıklara karşı önlem alıyor.

Mevsimsel hastalıklara daha kolay yakalanan çocukların günlerinin büyük bir bölümünü geçirdiği okullarda birbirlerine hastalık bulaştırma faktörünü göz önünde bulunduran ekipler, bu doğrultuda masa, sıra, çöp kutusu, kişisel dolap vb. ekipmanlara, kapı ve pencere kollarına, tuvalet, lavabo, musluk, merdiven tırabzanı, anasınıflarda bulunan oyun salonu ve eğitici ekipmanlara, laboratuvar, atölye, müzik salonu, kantin, yemekhane ve kütüphanelerde detaylı dezenfeksiyon uygulamaları yaptı.

19 İLÇEDE 348 ADET OKUL VE 133 ADET CAMİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Halkın yoğun olarak kullandığı ve hastalıkların bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu camilerde de halı, ayakkabılık, tuvalet, abdesthane ve şadırvanları dezenfekte eden ekipler, salgın hastalıkların engellenmesi yönünde yürütülen çalışmalar kapsamında 19 ilçede 348 adet okul, 133 adet cami ve 10 adet kamu kurumunda dezenfeksiyon gerçekleştirdi. Çalışmalar kış mevsimi boyunca devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: