..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fatsa Değişimi Hissediyor

Fatsa Değişimi Hissediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede sürdürdüğü sıcak asfalt yol çalışması ve sanat yapıları imalatıyla değişimi hissettirmeye devam ediyor. Fatsa ilçesinde de birçok noktada önemli çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi halkın takdirini topluyor.

KALEÖNÜ, HOYLU, TAHTABAŞ VE YENİKENT GRUP YOLUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

752 Km Sıcak Asfalt Yol programı kapsamında ilçeleri sıcak asfaltın konforuyla buluşturan Büyükşehir, Fatsa ilçesine bağlı Kaleönü, Hoylu, Tahtabaş ve Yenikent Mahalleleri yolunda da çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda 5 km’si sıcak asfalt dökülecek olan yolda çalışmanın 3 km’si tamamlanırken, güzergâh üzerinde 150 m x 5 m çapında taş duvar ve 4.8 km uzunluğunda drenaj hattı inşa edilecek.

ERENYURT MAHALLESİ İLE FATSA KARAYOLU BAĞLANTISI TAMAMLANACAK

752 Km Sıcak Asfalt Projesi ile çalışma programına alınan Erenyurt Mahallesi ile Fatsa Karayolu bağlantısının 7 km’si sıcak asfaltla buluşturulacak. Bu zamana kadar 2.5 km’si sıcak asfaltla kaplanan yolda 300 x 5 m taş duvar imalatı ve 2 x 2 x 15 m boyutlarında 3 adet menfez imalatı gerçekleştirilecek.

YOLLAR SANAT YAPILARIYLA KORUMAYA ALINIYOR

Buharı, Yassıbahçe ve Bülbül bağlantı yolunun 3 ktümlü sıcak karışım dökerek 600 m baskı beton kaldırım çalışması gerçekleştirdiği yolu konforlu hâle getirdi. Yolları modern görünüme kavuşturan ekipler, Bolaman Kuyudibi mevkiinde 2 x 2 x 25 m menfez, Fatsa Çöteli ve Ünm’sinde birinci kat sathi kaplama yapan Büyükşehir Belediyesi, Evkaf mahallesi Hastane Caddesi’nde de 450 m biye Şenyurt bağlantısında gerçekleştirdiği 62 m x 9 m taş duvar, 1.5 x 1.5 x 8 m boyutlarında menfez imalatıyla da yolları koruma altına aldı.

BU YIL 25 MİLYON TL’LİK YOL YATIRIMI YAPACAĞIZ

Fatsa ilçesinde Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında bulunan mahalle ve grup yollarındaki çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanındaki her yolda çalışmalarımız bulunuyor. Geride bıraktığımız süreçte Fatsa’da 21 milyon TL’lik yol yatırımı gerçekleşirdik. Bu yıl da 25 milyon TL’lik yol yatırımı yapacağız. Altyapı ve doğal gaz çalışmaları tamamlanan bu yollarımız, 25 yıl garantili olacak ve daha sonra bir başkası tarafından sökülemeyecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: