..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fındıkta Müdahale Referandumdan Sonra  Geliyor

Fındıkta Müdahale Referandumdan Sonra Geliyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Facebook üzerinden yaptığı canlı yayında fındıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada, “Birçok yerde vatandaşlarımız bize fındıkla ilgili soru soruyorlar. Dünkü mitingde Sayın Cumhurbaşkanımızın fındıkla ilgili konuşması doğru olmazdı. Biliyorsunuz Mart ayından itibaren fındıkta Alan Bazlı Destek ödemeleri yapıldı. Zannediyorum herkese ödemeler yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Bu para vatandaşlarımızın analarının ak sütü kadar helaldir.”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada, ”Fındık da serbest piyasa koşullarına göre hareket ediyoruz. Tekelci firmaların spekülatif hareketlerine izin vermeyeceğiz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımızla defalarca bir araya geldik. Spekülasyonlara müsaade etmeyeceğiz. Her türlü tedbiri alacağız. Rekabet Kurumuyla görüşeceğiz gerekirse müdahale alımı yapacağız. Referandumun hemen ardından bu konuyu çözeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: