..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Ordu’da

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Ordu’da

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu’ya geldi.
Ordu’daki ziyaret ve inceleme programına, ilk olarak Ordu Valiliğini ziyaret ederek başlayan yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, burada Vali irfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ekrem Yaman, Turgut Subaşı, Bayram Gale, Fatih Görmüş, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Kredi ve Yurt Kurumu İl Müdürü Fatih Azgı ve Valilik Birim Müdürleri tarafından karşılandı.
Vali Balkanlıoğlu; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızca, Ordu’ya Çok Güzel Yatırımlar ve Hizmetler Yapılıyor”
Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ordu’ya birçok hizmetler yapıldığını dile getiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Ordu’ya birçok hizmetler yapıldı. Sayın Bakanımızın Ordu gençliğine, Ordu sporuna büyük katkıları var. Beş binin üzerinde öğrencimizin barındığı kredi yurtlar kurumu son derece modern binalara sahip ve beş yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor. Yetmediği yerde bina kiralayarak, bu hizmeti yürütüyorlar. Bunun dışında yemek kalitesi, yatak kalitesi mükemmel. Eskiden gençler üniversite açıldığında bu yurtlara girerlerdi, bir süre sonra şehri tanıyınca çoğu yurtlardan çıkardı.  Ama şimdi yerleşen çıkmak istemiyor. Hep devlet yurdunu tercih ediyorlar. Çok cazip hale geldi çok şükür. Ordu’nun birçok yerinde, ilçelerimizde bile gençlik merkezleri kuruldu. Bu merkezlerde sanat, spor, kültürel faaliyetler, kütüphaneye kadar birçok hizmetler yürütülüyor. Ordu’ya yapılacak büyük bir stadyum var. Ordu’ya, adeta uzay üssü görüntüsünde, bilimin ulaştığı son teknolojiyle donatılmış, son derece modern ve güzel bir stadyum yapılacak. Ordu’ya yaptığı yatırımlar ve yapacağı yatırımlardan dolayı Sayın Bakanımıza Ordulular adına teşekkür ediyorum” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Ordu’daki KYK Yurtlarının Kapasitesini Artıracağız”
Bakanlık olarak, çalışmaları ve hizmetleri hiç durmaksızın sürdürdüklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “16 Nisan halkoylaması çalışmaları olarak arazideyiz. Tüm siyasiler, tüm vatandaşlarımız, halkımız şu anda 8 gün sonra yapılacak olan halkoylamasına tabiri caizse kitlenmiş durumda. Tabi bununla beraber biz çalışmalarımıza da hiç durmaksızın hizmetimiz olarak devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak hem spor alanlarındaki yatırımlarımız, hem de sayın valimizin de dile getirmiş olduğu gibi kredi yurtlar konusundaki yatırımlarımız son hız devam ediyor. Ama burada şunu dile getirmek istiyorum; özellikle yerel yönetimler anlamında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, bizim yıllardır tanıdığımız kardeşimiz, dava arkadaşımızdır. Yıllarıdır da hem milletvekili olarak, hem de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ordu’ya gerçekten büyük hizmetleri oldu. İnşallah önümüzdeki yıllar içerisindeki Ordu’ya birçok hizmetleri olacaktır. Bu anlamda hem yerel yönetimdeki destekle beraber hem de Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatırım portföyünü ve yapısını da çok daha kuvvetli hale getirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda biliyorsunuz Karadeniz’in tüm illerinde olduğu gibi, Ordu’da da bazen arsayla alakalı, fiziki imkanla ilgili bazı zorluklar yaşayabiliyoruz. Ama bunları aşıyoruz, aşacağız. Biz bu anlamda milletvekillerimizle de her zaman Meclis’te bir araya geldiğimiz her fırsatta sağolsun onlarda Ordu için yoğun bir çalışma içerisindeler. Spor tesis anlamında olsun, KYK yatırımları ile ilgili olsun, yoğun takipteler. Bu güzelliklerle beraber tabi ki Sayın Başbakan Yardımcımız da sürekli olarak ordu ile ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nda değerlendirmelerde bulunuyor. Bize bu konularda hatırlatmalarda bulunuyor. KYK’da bir tane yatırımımız devam ediyor. Ama daha büyük yatırımla inşallah şöyle 1.500 veya 2.000 kişilik kapasite artırımını sağlayıp, Ordu’yu daha da rahatlatmak. Çünkü, Ordu Üniversitesi sürekli gelişiyor. Bu anlamda öğrenci sayısında artış var ve Ordu Üniversitesi tercih edilen bir üniversite olduğu için de bu anlamda ciddi bir yatırımımız olacak inşallah. Yurtlarımızın kapasitesi açısından ve fiziki imkanları açısından, ortaya konulan çalışmalar, gençlik merkezlerimizin ve gençlik çalışmalarımızın da yoğunluğuyla beraber gerçekten Ordu’da yoğun bir çalışma içerisindeyiz” diye konuştu.
“Ordu, Gençler Tarafından Ziyaret Edilmek ve Görülmek İstenen Bir Şehir”
Bakanlık olarak, gençlerin şehirler arası ziyaretlerine önem verdiklerini dile getiren Bakan Kılıç, “Gençlere yönelik, özellikle şehirler arası ziyaretlerimiz mevzu bahis bunlar çok konuşulmuyor, basında istediğimiz kadar yer almıyor. Ben Ordu’da bunun ilk serzenişini yapmış olayım. Yoğun bir seyahat var. Gençlerimiz, doğudan batıya, batıdan doğuya, kuzeyden güneye, güneyden kuzeye birçok kamplarımıza ziyaretler yapıyor, il ziyaretleri yapıyorlar. Ordu’da bunların örneklerini gördük. Avrupa’dan gelen bazı ziyaretçilerimiz oldu. Türkiye’ye ilk kez gelen gençlerimiz oldu. Ordu’yu da görme imkanları oldu. Ordu’yu da görmek istediler bunu da ayrıca dile getirmiş olayım. Yani bu ziyaretlerimiz, kamp faaliyetlerimiz, gençlik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek.
“Türkiye’nin En Güzel Statlarından Birisini Ordu’ya Yapacağız”
Ordu’daki sporcu kardeşlerimizi hem Ordu’yu ulusal anlamda, hem de uluslar arası anlamda daha iyi temsil edebilmeleri için onlara fiziki imkanları sağlamak konusunda yoğun bir çabamız var. Şunu söyleyebilirim ki, Ordu’ya inşa edilecek olan stadyum, sadece bir stadyum olmayacak. Bunu biz Türkiye’nin farklı illerinde inşa ettiğimiz tüm statlarda dile getirdiğimiz gibi şunu söylüyoruz, Ordu’nun şöyle bir avantajı var. Bunu açıkça dile getirmem gerekiyor. Bizim şuana kadar inşa ettiğimiz 30 küsür stadyumun içerisinden gelen bütün tecrübe, Ankara stadyumu ve Ordu stadyumunda ortaya çıkacak. Bugüne kadar çok güzel stadyumlar inşa ettik. Gaziantep olsun, Adana’nın devam eden stadı olsun, Sakarya’da, Kocaeli’de bitmek üzere olan stadlar olsun, Trabzon’da bitmiş olan stadyumumuz ki, dünyanın sayılı stadyumlarından birisi oldu. Beşiktaş’ın İstanbul’da biten stadyumu, İzmir’de her türlü engellenmeye rağmen devam eden stadyumlarımız. Antalya’nın, Konya’nın, Eskişehir’in açılan stadyumu, Afyon’da açılan stadyum. Şimdi bunların hepsinin içerisinde bir tecrübe çıkıyor. İnanıyorum Ordu stadyumu bittiği zaman, Ordu’nun çehresini, sosyal hayatını, sportif anlamdaki hayatını ciddi anlamda değiştirecek, geliştirecek ve katkı sağlayacak bir yapı olacak. Tüm milletvekillerimize, valimize, büyükşehir belediye başkanımıza bu konudaki destekleri için ve öncülükler için teşekkür ediyorum. Tabi maliyeti 130 milyon lira ama bu şuandaki durumu daha sonra ki eklemelerle beraber yükselecek” şeklinde konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu Valiliği ziyaretinin ardından, Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Bakan Kılıç, daha sonra Karşıyaka mahallesindeki spor tesislerinde ve Durugöl mahallesinde yapımına başlanacak olan Ordu Stadı yerinde incelemelerde bulundu. Bakan Kılıç, bu programın ardından karayoluyla Samsun’a hareket etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: