..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bu gidişle işimiz zor, Herkes kolaycılığa kaçıyor

Bu gidişle işimiz zor, Herkes kolaycılığa kaçıyor

Her işi başkasından beklemek âdetimizdir. Ya da kıyıda durup ortada görünmeye hep bayılmışızdır. Üzerimize sorumluluk almayız, başkasından bekleriz. Başkaları yapar eder, bu sefer de sanki emek vermiş gibi sahipleniriz. Ama aslında her birimiz sadece üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirsek hem daha başarılı oluruz hem de bu milletin yükünü sırtında taşıyanların yükünü hafifletiriz.

Mesela Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ele alalım. Herkes ondan gelecek talimatı bekliyor. Hayati önem taşıyan, memleket ve milletin geleceğini direkt ilgilendiren, tek başına alınamayacak kararlar olduğunda eyvallah. Ama öyle olaylar var ki, değil Cumhurbaşkanı sıradan bir vatandaşın uyarısıyla bile hayata geçirilebilecek, uygulanabilecek cinsten. Lakin hiç kimse sorumluluk almak istemiyor. Bunun da haklı gerekçeleri olabilir ama dedik ya yükü hafifletmek gerek.

2018 24 Haziran’ında AK Parti 27.Dönem Ordu 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Sait İNAN kişisel sosyal medya hesabında tam da bu konuya değinen bir paylaşım yapmış. Bakalım İNAN nelere değinmiş?

“Bu gidişle işimiz zor

“Asker milletiz” anladık, “her Türk asker doğar” bunu da ezberledik askerlik yıllarımızda; bu da tamam, -Allah başımızdan eksik etmesin- Sayın Cumhurbaşkanımız da başkomutan, bu da çok iyi ve iyi ki Sayın Cumhurbaşkanımız Devletin ve ümmetin başında…

Ey millet!

Sigara yasağını Sayın Cumhurbaşkanımız söyleyecek,

Elektronik sigaranın zararlarını da,

Nargilenin masum olmadığını da,

Çakar lambaları da Cumhurbaşkanımız söktürecek,

Yaya önceliği de O’nun konusu,

Kıyıların, göllerin, ormanların korunmasını da,

Yatay mimariyi de,

FETÖ ile mücadeleyi de Sayın Cumhurbaşkanı yapacak,

Dünyaya, BM’ye, İsrail’e, ABD’ye tek başına meydan okuyacak,

20 saat çalışıp 3-4 saat istirahat edecek…

Hadi anladık, Cumhurbaşkanı olarak bunlar zaten görevi.

Pekiiii,

Bu kadar vali, bu kadar emniyet müdürü, bu kadar belediye başkanı, bu kadar jandarma, polis, zabıta, amir, memur, yargı kurumları ne iş yapar Allah aşkına?

Çakar söktürmek Sayın Cumhurbaşkanımıza neden kalıyor?

Kapalı yerlerde sigara yasağını uygulamak için Sayın Cumhurbaşkanımız mı denetime çıkacak?

Eline trafik ceza tutanağını alıp sokağa mı inecek?

Yaya geçitlerinde kaç kişi öldükten sonra denetimler yapılacak?

Neyin emrini bekliyor bu kadar vali, kaymakam, belediye başkanı, müdür?

Hadi emri aldınız; kaç gün sürecek denetimler? Kaç gün sonra eski tas eski hamama dönülecek?

Sayın Cumhurbaşkanımızdan emir ve talimat alacağımız konular olabilir, emri aldığımız gibi tanklara, uçaksavar mermilerine meydan okur, helikopterlere kafa atarız, o başka…

Ama emir beklemeden yapılacakları akleden, yapan, yaptıran, takip eden feraset sahibi yöneticilere, çalışanlara, hatta çevresinden sorumlu vatandaşlara ihtiyaç var…

Titreyip kendimize gelmezsek, bir tek Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretine bırakırsak, ne kazancımız helal olur, ne de dedelerimizden emanet aldığımız bu dünyayı torunlarımıza ulaştırabiliriz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: