..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KARADENİZ’DE BİR İLK  “TERS EV PROJESİ” İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KARADENİZ’DE BİR İLK “TERS EV PROJESİ” İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Altyapı yatırımlarında önemli başarılara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmalarında da özgün projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, yurtiçi ve yurt dışında emsalleri bulunan ve insanların ilgisini çeken “Ters Ev” şeklindeki bir projeyi, Ordu iline kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

HEDEF ORDU’YU MARKA ŞEHİR YAPMAK

Ordu’nun turizmini canlandırmak ve ili bu hususta marka şehir yapmak için farklı projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Ordu’muzu turizmde diğer büyükşehirlerle yarışacak bir marka şehir hâline dönüştürmek amacıyla farklı projeler gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda bölgemizde bir benzeri olmayan ‘Ters Ev Projesi’ni hayata geçirerek Altınordu ilçemizde yeni bir cazibe merkezi oluşturacağız. Teleferik alt istasyonunun hemen yanında uygulayacağımız yatırımın ihalesini yaptık ve yüklenici firma ile sözleşmeyi imzaladık. İnşallah en kısa zamanda yapım çalışmasını tamamlayacağımız projemizi hizmete açacağız” dedi.

İKİ KATLI PROJENİN TOPLAM ALANI 150 M2

Ters Ev Projesi’nin toplamda 150 m2 alan üzerine iki katlı olarak inşa edileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Karadeniz Bölgemizde ilk olacak projemiz, 30×20 m alanda ve radyal temele ankraj uygulaması üzerine farklı açılarda iki yöne eğim verilerek inşa edilecek. İki katlı olarak yapılacak proje toplam 150 m2 alana sahip olacak” diye konuştu.

TURİZİMDE YENİ BİR SOLUK OLACAK

Son yıllarda artan turizm faaliyetlerine katkı sağlamak ve yeni bir ziyaret noktası oluşturmak amacıyla hayata geçirilecek Ters Ev Projesi’nin Ordu turizmine önemli bir ivme kazandırması, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: