..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kavak'ta “kadına şiddet” konulu konferans verildi

Kavak'ta “kadına şiddet” konulu konferans verildi

SAMSUN (AA) – Kavak ilçesinde toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve cezai tedbirler konulu konferans düzenlendi.

Samsun Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa, konuşmacı olarak sosyolog Arzu Özbucak katıldı.

Özbucak, fiziksel, sözlü, duygusal, psikolojik, cinsel, ekonomik şiddet, eğitimsizlik ve aile içi şiddet, toplumsal cinsiyette eşitlik, toplumsal cinsiyet temelli eşitsizlik alanları, toplumsal cinsiyette hakkaniyet, erkekler için toplumun değer kalıbı, kadınlardan beklenen kalıp roller, toplumsal cinsiyet rollerinin toplumsal yaşama, aile yaşamına etkisi, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadına yönelik şiddet ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi gibi konuları anlattı.

Konferansa, Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük, Emniyet Müdürü Vekili Mustafa Koç, daire amirleri, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

Konferansın ardından katılımcılara, şiddete uğrayan kadınların nerelere başvuruda bulunacaklarını gösteren broşür dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kavak

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: