..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Memur-Sen Konfederasyonu Tercih Evet Buluşması

Memur-Sen Konfederasyonu Tercih Evet Buluşması

Memur-Sen Konfederasyonu 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasında ülkenin geleceği için Evet tercihi kullanacaklarını bir kez daha deklare etmiş oldular.

Ünye Halil Efendi Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, Memur-Sen Ordu İl Başkanı İsmail Çelenk, Ak Parti Ünye İlçe Yönetim kurulu üyeleri ile Memur-Sen Üyeleri katıldı.

BAŞKAN ÇAMYAR, “İSTİKRAR İÇİN BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞART”

Tercih Evet buluşmasında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu ülke koalisyonları, bir Anayasa kitapçığının fırlatılması ile gecelik faizlerin 7 bin 500 olduğu günleri ve sürekli yönetimde anlaşmazlıkları ve çatışmaları gördü. Çatal kazık hiçbir zaman toprağa girmiyor. Bu ülke bu nedenle hep istikrarsızlık ve dar alanda kalmanın modelini yaşadı. Bugün Amerika Birleşik Devletleri 45. Başkanını seçti. 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde ise bu ülke 65 hükümet gördü. Ortalamasını aldığımızda ise her bir hükümetin görev süresinin 15 ay olduğunu görürüz. Hepimiz yöneticiyiz. Bir kurumu tanıyana kadar 1 yılımız geçiyor. Daha sonra bir bakıyorsunuz seçime gidiliyor. Bu nedenle bir kez daha istikrarın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

Referandum sürecinde herkese büyük görevler düştüğünün altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Mevcut sistemin neden sağlıklı şekilde işlemediğini anlatmamız lazım. Son referandumda Ünye’mizden 72,3’lük bir oy oranı çıkmıştı. Şimdi bu oranı daha da yukarı taşımamak için hiçbir sebebimiz yok. Ben inanıyorum ki Ünye ve Ordu genelinde referandumda daha yüksek bir oran yakalayacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: