..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OGİD’in Eğitimini Tamamlayana 150 Bin Lira Destek

OGİD’in Eğitimini Tamamlayana 150 Bin Lira Destek

Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği tarafından KOSGEB ve İŞKUR destekli girişimcilik eğitimi gerçekleştirilecek. Eğitime katılanlar 150 bin liralık destekten faydalanabilecek.

Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği önderliğinde KOSGEB ve İŞKUR desteğiyle girişimcilik eğitimi gerçekleştirilecek. İş kurmaya istekli olan kişiler Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında verilecek olan 32 saatlik eğitimim ardından sertifika almaya hak kazanacak. Girişimcilik Destek Programını başarıyla tamamlayan katılımcılar geri ödemeli ve ödemesiz olmak üzere toplam 150 bin liralık destekleme alabilecek. Eğitim Ağustos ve Eylül aylarının ilk haftası verilecek.
Düzenlenecek eğitim hakkında bilgiler veren Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Samet Aktaş, eğitim sonunda alınacak olan sertifikanın ömür boyu geçerli olacağını ve her zaman kullanılabileceğini belirtirken, “Hukuki sorumluluklar, işyeri mali düzenlemeleri ve iş yeri tertibi gibi konularda katılımcılar eğitim alacaklar. 4 gün sürecek eğitimin sonunda sertifika almaya hak kazananlar KOSGEB’in 50 bin lira geri ödemeli hibe veya 100 bin lira geri ödemeli toplam 150 bin liralık destekten faydalanabilecek. Katılım konusunda öncelik genç ve bayan katılımcılara verilecek. Kursun sonunda inşallah Ordu için güzel projeler ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.
Programa başvuru ise e-devlet üzerinden KOSGEB başvuruları bölümünden yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: