..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Büyükşehir Belediyesi İlkleri Yaşatıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi İlkleri Yaşatıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilçe belediyelerinden gelen katılımcılara İHA pilot eğitim verildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yetkili Drone Türk Grubu tarafından verilen eğitimlere 40 belediye personeli katıldı.

Eğitimlerde Türkiye’de bir ilk olarak bütün ilçe belediyelerinin büyükşehir koordinasyonunda bir arada bulunduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Eğitimlerimizle bütün kullanıcılarımızın sertifika almasını sağladık. Bundan sonraki süreçte drone kullanımı kontrollü şekilde devam edecek” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR BELEDİYE TARAFINDAN DÜZENLENDİ”

Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından İHA Eğitim Sertifikası Programı düzenlendiğini belirten Başkan Engin Tekintaş, “Tüm illerde olduğu gibi ilimizde de yoğun ilgi gören dronelerin kullanışı ve bu kullanımın kanuni yönlerini ortaya koyan bir çalışmayı tamamladık. 19 ilçemizde drone kullanan arkadaşlarımız cihazın nasıl kullanılacağı ve cihazın genel özellikleri ile ilgili bilgilendirildi. Türkiye’de drone kullanıcılarının mutlaka izin alarak drone kullanılması, droneleri kayıt altına aldırması ve nerelerde kullanacağını ilgili birimlere bildirmesi gerekiyor. Yaptığımız eğitim ve çalışmalarla bu konuya dikkat çektik. Eğitimlerimiz ile bütün kullanıcılarımızın sertifika almasını da sağladık. Bundan sonraki süreçte drone kullanımı çalışmaları kontrollü şekilde devam edecek” diye konuştu.

DRONE TÜRK KURUCUSU KAÇAN, “ŞEHRİN KALKINMASINDA İHA’LARDAN DAHA ÇOK İSTİFADE EDİLECEK”

Drone’nin hangi mesleklerde kullanıldığı, nasıl drone pilotu olunabileceği ve drone kullanımındaki yasal mevzuatlar konusunda katılımcıları bilgilendiren Drone Türk Grubu kurucusu Mustafa Kaçan ise “Biz Drone Türk ailesi olarak insansız hava araçları pilot eğitimleri için Ordu Büyükşehir Belediyesinin misafiri olarak geldik. Bu bizim 120. eğitimimiz ve ilk kez Ordu’ya geliyoruz. Buraya gelmemizdeki en önemli etken Türkiye’de bir ilk olan bütün ilçe belediyelerinin büyükşehir koordinasyonunda bir arada bulunması. Belediyenin basın, park-bahçe, harita ve diğer birim personellerinin bir çatı altında insansız hava aracı eğitiminde buluşması bizler için son derece önemli. Verilen eğitimle katılımcılar inşallah bölgemizin ve şehrin kalkınması için yapılacak çalışmalarda daha çok insansız hava araçlarından istifade edecekler. Hem hayatı kolaylaştıracaklar hem de teknolojinin altyapısından istifade ederek daha profesyonelce görevlerini icra edecekler. Bu etkinliğe vesile olduğu için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: