• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ORDU İL GÖÇ KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

ORDU İL GÖÇ KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan İl Göç Kurulu ve İl İnsan Ticareti İle Mücadele Koordinasyon Komisyonu Toplantıları, Ordu Vali Yardımcısı Bayram Gale başkanlığında ilde bulunan kolluk kuvvetleri temsilcileri, ilgili daire müdürleri ile STK temsilcilerinin katıldı.

Toplantıda konuşan Bayram Gale; ülkemizde bulunan Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi, Geçici Koruma sahibi ve İkamet İzni ile kalan yabancıların kanunlar çerçevesinde ikametinin sağlandığını belirterek, Ordu’da 6 bin civarında yabancı uyruklu kişinin bulunduğunu belirtti. Yaptığımız toplantı ile ilimizde koordinasyon sağlanması ve yabancılara yönelik sosyal uyum faaliyetlerinin artarak devam etmesini umduğunu belirtti.

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürü Abdulkadir Katırcıoğlu tarafından, ilde Uluslararası Koruma, İkamet İzni ve Geçici Koruma kapsamında ikamet eden yabancılara dair istatistikleri, düzensiz göçmen verilerini ve yabancılara yönelik olarak yapılan uyum faaliyetlerini içeren detaylı bir sunum yapılarak, İnsan Ticareti ile mücadele kapsamında video gösterimi gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Vali Yardımcısı Gale katılımcılara söz vererek kurumlar arası koordinasyonla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar