..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu'da “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun” projesi

Ordu'da “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun” projesi

ORDU (AA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan "Dört Mevsim Bulutlara Dokunun" projesinde çalışmalar davam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, kentin önemli turizm noktalarından olan Boztepe'nin cazibesini artırmak için Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansınca desteklenen proje kapsamında yapımına başlanan konaklama tesisleriyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü belirtildi.

Çalışmalar doğrultusunda binaların betonarme inşaatı, gaz beton tuğla örme işleri, perlitli kiremit ile ahşap çatı kaplaması ve A tipi villaların dış cephe mantolama işlemlerinin tamamlandığı aktarılan açıklamada, tesisat, sıva, boya, cumba ve kat silmeleri ahşap çalışmalarının devam ettiği, önümüzdeki günlerde de seramik kaplama, dış cephe bodrum kat taş kaplama ve dış cephe boya çalışmalarına başlanacağı bildirildi.

Mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyesine ait olan 11 bin 159 metrekare alan üzerinde inşa edilen proje kapsamında toplam 11 dairelik 5 adet villa tipi otel ile bir adet restoran yapılacağı bilgisi verilen açıklamada, "Ordu mimarisine uygun hazırlanan proje kapsamında her katı ayrı daire olacak şekilde 227 metrekarelik 3 adet 3 katlı A tipi villa ve iki adet 228 metrekarelik tek daireli dubleks B tipi villa yapılacak. İki kat olarak planlanan restoranın toplam büyüklüğü ise 603 metrekare olacak. Projenin içinde restoran bölümüyle birlikte balkon, teras ve çocuk oyun alanları da yer alacak." ifadeleri kullanıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: