..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da Tütün Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Ordu’da Tütün Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve tütün denetim ekipleri, geçtiğimiz hafta sonu işletmelerde tütün ürünlerinin 4207 sayılı kanun gereği “tütün ve tütün mamülleri” denetimi yaptı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 4207 sayılı kanun gereğince, “Halk Sağlığını tehdit eden unsurlar arasında kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler” yapılıyor.

Bu amaçla Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Fatih AYDIN, Başkan Yardımcıları Uzman Dr. Gülçin KARACAKURT, Dr. Özkan YAZICI ve tütün denetim ekibi Altınordu ilçesinde işletmelerde tütün denetiminde bulundular.

Yapılan denetim ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ; “Halk Sağlığı Hizmetleri birimimiz, kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte Altınordu ilçemizde hafta içi olduğu gibi hafta sonunda da denetimlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. “Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü” denetimlerini, tütün denetim ekibimiz düzenli olarak gerçekleştirmekte ve kusurlu bulunan işletmelere karşı gerekli işlemler yapılmaktadır. Genel olarak işletmelerimize 4207 sayılı kanuna göre eksiği olan hususlarda uyarılarda bulunuyoruz. Yapılan bu uyarılar doğrultusunda ikinci kez yapılan denetimlerde bu eksiklerin giderildiğini görüyoruz. Yapılan uyarılara rağmen, eksiklerini gidermeyen ve kanuna aykırı hareket eden işletmelere gereken cezai işlemler uygulanmaktadır” dedi.

Denetimlerin Emniyet güçleri ile birlikte organize bir şekilde yapıldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, “Bizlere denetim süresince destek veren Kolluk Kuvvetlerimize, uyarıları dikkate alarak halkımızın sağlığı için gereken hassasiyeti göstermiş olan işletme sahiplerine teşekkür ediyorum. Denetimler sırasında, işletmelerimizde vatandaşlarımızı rahatsız etmiş olabiliriz ancak, bu rahatsızlık onların sağlığı içindir. Bizleri anlayışla karşılayacaklarını umuyorum. İl Sağlık müdürlüğü olarak bu tür denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Halkımızdan da isteğim, sağlıklarını tehdit eden bir durumla karşılaştıklarında bu durumu gerek bizlere ve gerekse Emniyet güçlerine bildirmeleridir. Böyle olduğu takdirde, sorunları ortadan kaldırabileceğimizi umuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: