..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da  Yaşanan Afet Olayları Değerlendirildi

Ordu’da Yaşanan Afet Olayları Değerlendirildi

8-9-10 Ağustos tarihlerinde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu yaşanan sel, su baskını, heyelan, kaya düşmesi afetine karşı yapılan çalışmaları değerlendirmek, eksikleri görmek ve olası afetlere karşı daha etkin müdahalelerde bulunmak amacıyla yapılacak çalışmaları belirlemek üzere Vali Seddar Yavuz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezinde, Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP-ORDU) çerçevesinde yapılan değerlendirme toplantısına, Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Ahmet Arık, DSİ Daire Başkanı Abdullah Ekin, DSİ Samsun Bölge Müdürü Nazmi Koçak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olgun, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık ve ilgili kurum yöneticileri katıldı.

Vali Seddar Yavuz, ilimizde yaşanan afet olayı ile ilgili İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık’tan brifing aldı.

Toplantıda, kurum yöneticilerinin görüş ve önerilerini de dinleyen Vali Seddar Yavuz, toplantı sonunda yaptığı açıklamada, “Meteorolojik ihbarın alınması üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri uyarılmış, Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP-ORDU) kapasında görevli olan tüm kurum ve kuruluşlar göreve davet edilmiş, iş makinelerinin muhtemel riskli alanlara sevki gerçekleştirilmiş, sel afeti müddetince de acil müdahaleler gerçekleştirilmiş, bu sayede de olası bir çok felaketin önüne geçilmiştir. Yapılan bu çalışmalar sayesinde de ‘Devlet nerede? sorusu sordurulmamıştır. Bundan sonra da sordurulmayacaktır” dedi.

Tüm kurum ve kuruluşların, hassasiyetle görevlerini yerine getirdiklerine şahit olduklarını ifade eden Vali Yavuz, “Bu toplantı vesilesiyle, eksik ve noksan olan hususlar konusunda kurum ve kuruluşlar bilgilendirilmiş ve olası afetlere karşı alınabilecek tedbirler de gözden geçirilmiştir. Acil müdahalelerde herhangi bir aksaklık yaşanmamasına rağmen, kurumların bilgi toplama konusunda daha hassas davranmaları, bilgi toplama ve anlık paylaşımda bulunmaları konusunda personellerine eğitim vermeleri tavsiyelerde bulunulmuştur” diye konuştu.

Toplantı vesilesiyle, afete maruz kalan vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Vali Seddar Yavuz, yaşanan afet olaylarına müdahalede insanüstü bir gayret ve çaba ile cansiperane bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: