..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OTSO’DAN ABD’YE TEPKİ, HAZİNEYE DESTEK

OTSO’DAN ABD’YE TEPKİ, HAZİNEYE DESTEK

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetimi Kurulu, biz temelleri sağlam güçlü bir ülkeyiz diyerek, ABD yönetimine tepki gösterirken, yeni ekonomi modeline destek verdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu devletin yanında olduklarını, Türkiye devletinin güçlü bir ülke olduğunu ifade ederken, OTSO Yönetim Kurulu adına konuşan Ordu TSO Başkanı Servet Şahin; “İş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz büyük önem arz etmektedir. Yeni ekonomi modelinde sürdürülebilir büyüme, finansal istikrar ve yapısal dönüşüme odaklanılmış olmasını daha güçlü bir Türkiye hedefimiz açısından olumlu buluyor ve iş dünyası olarak destekliyoruz” dedi.

Başkan Şahin; “Orta ve uzun dönemde dönüşümün ana hatlarının ortaya konması ekonomimiz üzerindeki belirsizlikleri ve riskleri azaltacaktır. Zaman, ülkemiz ve milletimiz için daha çok çalışma zamanı. İş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz gerektiğini söyledi.

Gerekirse malımızdan fedakarlık etmeliyiz diyen Başkan Şahin; “Biz bir çadır devleti değiliz, güçlü bir ülkeyiz. Diğer devletlerin bizlere karşı yaptırım uygulamalarına karşın bizlerin tamam diyecek halimiz yok. Bizlerin bu zamanda birlik, beraberlik içinde hareket etmesi gerekmektedir. Nasıl, Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da canlarını verenler olduğu gibi, bizlerde bu noktada malımızdan fedakarlık yapacağız. Biz, tarih boyu dik durduk dik durmak zorundayız. Bu ülke hepimizin, bu yüzden bu oyuna karşı birlik, beraberlik olma zamanı” olduğunu söyledi.

Son olarak Başkan Şahin; “Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da dediği gibi, Biz temelleri sağlam güçlü bir ülkeyiz. Hep birlikte, el ele verirsek ülkemiz büyük atılımlar gerçekleştirecek, dünyanın en büyük ekonomileri arasında girme hedefimize doğru ilerlemeye devam edecek”. dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: