..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SU OYUN PARKI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

SU OYUN PARKI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Altınordu ilçesi Akyazı Plajı’na kazandırdığı “Su Oyun Parkı” günde 13 saat kesintisiz hizmet veriyor. Çocukların ilgi odağı olan park için açıklamada bulunan Başkan Enver Yılmaz, “Çocuklarımız, saat 10.00’dan saat 23.00’e kadar tamamen ücretsiz bir şekilde, Büyükşehir Belediyemizde yetkili arkadaşlarımızın himayesinde ve güvenliğinde, uygun zemin olmak kaydıyla sağlık koşullarına uygun bir şekilde eğleniyor” dedi.

Yaz aylarında çocuklara alternatif bir aktivite imkânı sunmak amacıyla hayata geçirilen oyun parkı 10.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesinin Ordu’nun en önemli vitrinlerinden olan Altınordu ilçesi Akyazı Plajı mevkiinde yaptığı çalışmalar kapsamda bir süre önce hizmet vermeye başlayan ‘Su Oyun Parkı’, çocukların yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor. Sıcakların başlamasıyla birlikte çocukların akın ettiği oyun parkı, sıcak yaz günlerinde neşelerine neşe katıyor.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

“Su Oyun Parkı” hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, verilen bu hizmetin tamamen ücretsiz ve Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olduğunu belirtti. Parkta kullanılan suyun içme suyu olduğuna da dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Altınordu ilçemizdeki mavi bayraklı plajlarımızın hemen kenarında, Ordu’muzun en yoğun mahallelerinden olan Akyazı Mahallesi ile Durugöl Mahallesi’nde özellikle yaz döneminde aşırı bir nüfus yoğunluğu yaşanıyor. Bu çerçevede geçen yıl planladığımız hizmeti bu yıl uygulamaya başladık. Çocuklarımız, saat 10.00’dan saat 23.00’e kadar tamamen ücretsiz bir şekilde Büyükşehir Belediyemizde yetkili arkadaşlarımızın himayesinde ve güvenliğinde, uygun zemin olmak kaydıyla sağlık koşullarına uygun bir şekilde eğleniyor. Buranın günlük tahlilleri yapılmak suretiyle doğrudan deniz suyunu değil, içtiğimiz suyu kullandığımız bir alan oluştu” şeklinde konuştu.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Başkan Enver Yılmaz, su oyun parkının kısa bir süre önce hizmete girmesine rağmen tıklım tıklım dolu olduğuna işaret ederek, “Burası 12 yaş altı çocuklar için düzenlenmiş bir oyun sahası. Burada yaşı büyük kişileri görünce uyarmıyoruz ancak vatandaşlarımıza oyun parkının çocuklar için yapıldığını, onların istediği şekilde ve mevsime uygun olarak dizayn edildiğini anlatıyoruz. Bu durum belediye hizmetlerinde sosyal bir politikacılığın gereğidir. Hemen yan tarafta zaten cankurtaranlarımız ve mavi bayraklı plajlarımız var. Özellikle akşam saatlerinden itibaren nüfusun yoğun olduğu bu yer mutlu olan çocuklarımız için muazzam bir alan. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: